Opublikowano: 5 kwietnia 2024

Rusza remont Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach

Od przyszłego tygodnia rozpoczynają się przygotowania do remontu budynku biura i kociarni w naszym schronisku. W związku z tym będą pewne ograniczenia i utrudnienia. Ponieważ schronisko będzie placem budowy nie będzie możliwości wejścia na teren schroniska osób postronnych. Nie będzie można przyjechać zobaczyć zwierząt.
Dlaczego rozpoczynamy remont? Przede wszystkim chcemy rozbudować kociarnię – poprawić warunki bytowe kotów, wyodrębnić pokoiki z wolierami dla mruczków. W nowym budynku będziemy mieli również pomieszczenie do kąpieli psów – a tego nam bardzo brakowało. Do tej pory każdorazowo musieliśmy korzystać z uprzejmości zaprzyjaźnionych groomerów. Nowy budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Chcielibyśmy Państwa uspokoić – bo pewnie pojawią się pytania o dobrostan naszych zwierząt. Kociarnia zostanie przeniesiona do awaryjnego budynku. Uruchomimy również Domy Tymczasowe w których zwierzęta będą czekały na adopcję. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc oferując tymczasowe schronienie prosimy o kontakt telefoniczny ze schroniskiem 605 897 607.
WAŻNE - nie wstrzymujemy adopcji psów i kotów. W tej sprawie prosimy jednak o wcześniejszy kontakt ze schroniskiem lub naszym wolontariatem Wolontariat przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach. Spacery zapoznawcze odbywać się będą poza schroniskiem.
Remont będzie dla nas sporym wyzwaniem, zrobimy wszystko aby nasze zwierzęta jak najmniej odczuły niedogodności z nim związane.
Prace remontowe planowane są na 35 tygodni.

Udostępnij