Aktualności

Brak opisu
Brak opisu

Wspólna akcja tyskiego schroniska i firmy Dominet.

6 października 2022

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji:
  • polub profil firmy Dominet,
  • udostępnij post dalej.
Im więcej polubień tym więcej pieniędzy zgromadzimy dla naszych podopiecznych. Razem możemy więcej.

Brak opisu

Ruszyła akcja promująca adopcję psich seniorów

30 września 2022

Ruszyła akcja promująca adopcję psich seniorów w tyskim schronisku.
 
Na ulicach Tychów pojawiły się autobusy oklejone grafikami promującymi adopcję zwierzaków z tyskiego schroniska.
 
Ponieważ prawie połowa naszych podopiecznych to psi seniorzy, to właśnie im zdecydowaliśmy się zadedykować małą „kampanię reklamową”.
 
Adopcja seniora to dla nas każdorazowo duże wydarzenie. Osoby odwiedzające schronisko często mijają starsze psy nie biorąc ich w ogóle pod uwagę. Być może nie zdają sobie sprawy ile plusów miałaby decyzja o przygarnięciu takiego psiego staruszka. My z całego serca polecamy adopcję seniorów przede wszystkim osobom starszym, domatorom ale też tym, którzy chcą uratować psie życie...
 
Kilka informacji o psich seniorach z naszego schroniska:
➡️ W tyskim schronisku przebywa obecnie 18 psów powyżej 9 roku życia (czyli prawie połowa naszych podopiecznych zalicza się do psich seniorów).
➡️ W tym roku nowe domki znaleźli psi seniorzy i seniorki 😉 – Rojter, Maksiu owczarek, Koko, Roni, Pedro, mała Aza i Tosia.
➡️ Najdłużej w schronisku z psich seniorów jest Oli ma 13 lat a w schronisku jest już 6 lat czyli prawie połowę swojego życia! Z jego adopcją była trudna sprawa ponieważ przejawiał zachowania agresywne do ludzi. Na starość jednak chłopak bardzo złagodniał.
➡️ Podobnie jest z Corso 11 letnim psem, cierpiącym na alergię – w schronisku jest od 4 lat.
➡️ Najstarszy z naszych seniorów to mały Kubuś, ma 15 lat – psiak trzykrotnie został oddany do schroniska 😞
➡️ W tym roku pożegnaliśmy już 3 seniorów: 10 letniego Maxa w typie husky w schronisku był 4 lata, 13 letniego Edzia w schronisku był 1,5 roku. A ostatnio 14 letniego Denisa, który w schronisku był 4 lata. Niestety te psiaki nie doczekały adopcji 🖤
 
Mamy nadzieję, iż zwrócimy Państwa uwagę na potrzebę adopcji starszych psiaków. One tak bardzo potrzebują miłości swojego człowieka...

Brak opisu

Nasze Schronisko

26 września 2022

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach jest tymczasowym domem ponad setki zwierząt. Trafiają do nas psy i koty, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, ale i te, które zostały przez nich porzucone.

Naszym podopiecznym staramy się zapewnić jak najlepsze warunki, fachową opiekę i bezpieczeństwo, ale nie jesteśmy jednak w stanie dać im najważniejszego – prawdziwego domu!
Za pośrednictwem tej strony, chcemy dzielić się naszymi radościami i smutkami, a przede wszystkim zaprezentować naszych podopiecznych.
Jeżeli ta strona sprawi, że choć jeden z nich znajdzie prawdziwy dom to znaczy, że było warto!

Zapraszamy, zatem do zapoznania się z naszymi podopiecznymi i do odwiedzenia Schroniska - dajcie im szanse poznać, czym jest dom pełen ciepła i miłości, a sobie, czym jest prawdziwy czworonożny przyjaciel!