Aktualności

Brak opisu

Nabór do wolontariatu

19 stycznia 2023

Kochasz zwierzęta, chcesz pomóc bezdomnym psiakom i kociakom? Chciałbyś/chciałabyś zasilić grono naszych wolontariuszy? Możesz to zrobić. Od dzisiaj bowiem rusza nabór do Wolontariat przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem _ https://bip.tzuk.tychy.pl/.../Za%C5%82.%20nr%201%20do... Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć osobiście w siedzibie Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach przy ul. Budowlanych 43, lub w formie elektronicznej (skan) pod adresem biuro@tzuk.tychy.pl. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 6 lutego 2023r. O tym kto może zostać wolontariuszem i jakie będą jego zadania dowiesz się z regulaminu dostępnego pod linkiem _ https://bip.tzuk.tychy.pl/.../Regulamin%20wolontariatu...   UWAGA: Po upływie terminu możliwości wysłania zgłoszeń wnioski nie będą rozpatrywane. Komisja rekrutacyjna po zapoznaniu się ze wszystkimi wnioskami, skontaktuje się z wybranymi osobami, które następnie zostaną zaproszone na rozmowę. Po rozmowach i rozpatrzeniu wniosków będziemy kontaktować się z wybranymi osobami w celu podpisania porozumienia. Rozpatrywane będą wnioski WYŁĄCZNIE osób pełnoletnich.

Brak opisu

Zwierzę to nie prezent - w okresie świątecznym wstrzymujemy adopcje!!!

19 grudnia 2022

WAŻNY KOMUNIKAT!!! Jak co roku w okresie przedświątecznym od 19 grudnia do 3 stycznia wstrzymujemy adopcje psów i kotów w naszym schronisku. Dlaczego to robimy? Bo co roku po świętach do schronisk w całej Polsce trafiają niechciane, „żywe prezenty”. Bo okazuje się, że to nie pluszowa zabawka tylko stworzenie, które ma swoje potrzeby i wymagania. Pamiętajcie – zwierzę to nie prezent! To duży obowiązek a często nawet wyzwanie. Prosimy - adoptuj mądrze!!!

Brak opisu

X edycja akcji „Burek sam nie poprosi o pomoc”

21 listopada 2022

15 listopada ruszyła jubileuszowa X edycja akcji „Burek sam nie poprosi o pomoc”. Nasze schronisko kolejny raz bierze w niej udział. Jak co roku prosimy Was o wsparcie. Jak można to zrobić? Wpłacając dowolną kwotę do naszej skarbonki. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj https://burek.psilos.org/q624a2/ Za zebrane pieniądze "Psi Los" Fundacja im. Joanny Krupińskiej zakupi wysokiej jakości karmę bytową i specjalistyczną dla naszych podopiecznych. Za wszystkie wpłaty i udostępnienia zbiórki serdecznie dziękujemy.

Brak opisu

Wspólna akcja tyskiego schroniska i firmy Dominet.

6 października 2022

Już po raz drugi firma Dominet organizuje akcję pod hasłem "Dominet nie gryzie, tylko karmi". Zasada jest prosta – za każde polubienie firmy na ich profilu FB https://www.facebook.com/dominetmultimedia/ Dominet przelewa 2 zł na rzecz naszego schroniska. Szczegóły akcji znajdziecie na dołączonej grafice. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji: polub profil firmy Dominet, udostępnij post dalej. Im więcej polubień tym więcej pieniędzy zgromadzimy dla naszych podopiecznych. Razem możemy więcej.

Brak opisu

Ruszyła akcja promująca adopcję psich seniorów

30 września 2022

Ruszyła akcja promująca adopcję psich seniorów w tyskim schronisku.   Na ulicach Tychów pojawiły się autobusy oklejone grafikami promującymi adopcję zwierzaków z tyskiego schroniska.   Ponieważ prawie połowa naszych podopiecznych to psi seniorzy, to właśnie im zdecydowaliśmy się zadedykować małą „kampanię reklamową”.   Adopcja seniora to dla nas każdorazowo duże wydarzenie. Osoby odwiedzające schronisko często mijają starsze psy nie biorąc ich w ogóle pod uwagę. Być może nie zdają sobie sprawy ile plusów miałaby decyzja o przygarnięciu takiego psiego staruszka. My z całego serca polecamy adopcję seniorów przede wszystkim osobom starszym, domatorom ale też tym, którzy chcą uratować psie życie...   Kilka informacji o psich seniorach z naszego schroniska: ➡️ W tyskim schronisku przebywa obecnie 18 psów powyżej 9 roku życia (czyli prawie połowa naszych podopiecznych zalicza się do psich seniorów). ➡️ W tym roku nowe domki znaleźli psi seniorzy i seniorki 😉 – Rojter, Maksiu owczarek, Koko, Roni, Pedro, mała Aza i Tosia>>>>➡️ Najdłużej w schronisku z psich seniorów jest Oli ma 13 lat a w schronisku jest już 6 lat czyli prawie połowę swojego życia! Z jego adopcją była trudna sprawa ponieważ przejawiał zachowania agresywne do ludzi. Na starość jednak chłopak bardzo złagodniał>>>>➡️ Podobnie jest z Corso 11 letnim psem, cierpiącym na alergię – w schronisku jest od 4 lat>>>>➡️ Najstarszy z naszych seniorów to mały Kubuś, ma 15 lat – psiak trzykrotnie został oddany do schroniska vvv">➡️ W tym roku pożegnaliśmy już 3 seniorów: 10 letniego Maxa w typie husky w schronisku był 4 lata, 13 letniego Edzia w schronisku był 1,5 roku. A ostatnio 14 letniego Denisa, który w schronisku był 4 lata. Niestety te psiaki nie doczekały adopcjiio">&nbio">Mamy nadzieję, iż zwrócimy Państwa uwagę na potrzebę adopcji starszych psiaków. One tak bardzo potrzebują miłości swojego człowiekaiv>

Brak opisu

Nasze Schronisko

26 września 2022

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach jest tymczasowym domem ponad setki zwierząt. Trafiają do nas psy i koty, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, ale i te, które zostały przez nich porzucone.Naszym podopiecznym staramy się zapewnić jak najlepsze warunki, fachową opiekę i bezpieczeństwo, ale nie jesteśmy jednak w stanie dać im najważniejszego – prawdziwego domu!Za pośrednictwem tej strony, chcemy dzielić się naszymi radościami i smutkami, a przede wszystkim zaprezentować naszych podopiecznych.Jeżeli ta strona sprawi, że choć jeden z nich znajdzie prawdziwy dom to znaczy, że było warto!Zapraszamy, zatem do zapoznania się z naszymi podopiecznymi i do odwiedzenia Schroniska - dajcie im szanse poznać, czym jest dom pełen ciepła i miłości, a sobie, czym jest prawdziwy czworonożny przyjaciel