Zwierzaki do adopcji

Jakiego zwierzaka chcesz przygarnąć?

Sisi

Data przyjęcia: 9 listopada 2023

Wiek: 4 lat(a) 3 miesiące(y)

Kotka trafiła do nas wycieńczona, z silną anemią. Po kilku tygodniach jej stan zdrowia znacznie się polepszył. Sisi musi dostawać jednak specjalistyczną karmę gastro, ponieważ jej jelita nie pracują za dobrze :-( Nie pomaga jej również pobyt w schronisku. Całymi dniami siedzi przerażona, zaszyta w swojej "norce". Bardzo potrzebuje człowieka - wzięta na ręce i przytulona zaczyna mruczeć. Sisi czeka jeszcze zabieg sterylizacji po którym będzie szukała nowego domu.  

Piotruś

Data przyjęcia: 7 listopada 2023

Wiek: 2 lat(a) 11 miesiące(y)

Piotruś to ok. 3-letni kot, który bardzo źle znosi pobyt w schronisku. Kocur jest przerażony i schowany w drapaku. Na razie nie ufa człowiekowi, warczy i chce mieć swoją przestrzeń. Widać jednak, że nie jest dziki - on po prostu przeraźliwie się boi i nie umie sobie poradzić w miejscu, w którym się znalazł. Piotruś szuka świadomego domu, który da mu czas, cierpliwość i serce…

Szpon

Data przyjęcia: 6 listopada 2023

Wiek: 2 lat(a)

Około 2 letni czarny kocur Szpon poleca się do adopcji. Jest bardzo towarzyski. Spragniony kontaktu z człowiekiem. Dogaduje się z innymi kotami

Łepek

Data przyjęcia: 20 października 2023

Wiek: 2 miesiące(y)

Łepek to 3 miesięczny rudy kociak, który jest wyjątkowy. Czym wyróżnia się wśród innych kotów w naszej kociarni? Łepek ma problemy neurologiczne. Nie oznacza to jednak, że jest gorszy. Kociak jak każdy inny zwierzak kocha całym sercem i potrzebuje ciepła oraz bezpieczeństwa. Chłopak bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. Umie załatwiać się do kuwety. Zdecydowanie bardziej woli przytulić się do człowieka i być głaskany aniżeli bawić się wędką bądź innymi zabawkami. Kotek potrzebuje odpowiedzialnego i świadomego domu. Chcesz poznać Łepka i jego historie? Zadzwoń, bądź, przyjedź.

Brzuszek

Data przyjęcia: 7 października 2023

Wiek: 2 miesiące(y)

Brzuszek to mały około 2,5 miesięczny kociak. Niestety w schronisku Brzuszek musi być izolowany od innych kotów, ponieważ ma problemy żołądkowe - dostaje karmę gastro 5 razy dziennie w małych ilościach. To nie wszystkie nieszczęścia jakie go spotkały. Brzuszek nie widzi 😿 W niczym to jednak nie przeszkadza mu cieszyć się życiem. Z utęsknieniem, w swoim małym pokoiku, czeka na odwiedziny człowieka, żeby choć na chwilę móc się przytulić, pobawić... Staramy się zapewnić mu wszystko co najlepsze. Jednak nie zastąpimy mu najważniejszego - ciepłego domu i kochającego człowieka na wyłączność.>Brzuszek jest zaszczepiony (choroby zakaźne), odrobaczony, zaczipowany. Test FIV/FeLV negatywny

Maja

Data przyjęcia: 27 września 2023

Wiek: 4 lat(a) 1 miesiąc

Maja to mała, trochę nieśmiała w pierwszym kontakcie sunia. Wystarczy jednak trochę czasu i cierpliwości a wtedy otwiera się na człowieka. To bardzo delikatna i wrażliwa sunia. Bardzo lubi spacery, węszenie, eksplorację. Do schroniska trafiła razem z Guciem - psiaki są do siebie bardzo podobne, choć różnią się wielkością ;-) Czy są ze sobą spokrewnione, tego nie wiemy. Zasługują jednak na dobre domy.Mamy nadzieję, że właśnie takie znajdą.  

Gucio

Data przyjęcia: 27 września 2023

Wiek: 3 lat(a) 11 miesiące(y)

Gucio to psiak w typie szorstkowłosego terriera. Ma mocny charakter. Dlatego potrzebuje doświadczonego opiekuna, który nie tylko zrozumie jego potrzeby ale również będzie potrafił wyznaczyć mu granice. Na razie zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne sprawiają mu duży problem.  Dlatego uczy się noszenia kagańca i idzie mu to całkiem nieźle. Bez problemu daje sobie włożyć obrożę, szelki. Uwielbia spacery, węszenie. Początkowo na spacerach nie zwracał uwagi na człowieka, teraz już coraz częściej reaguje na przywołanie. Bardzo lubi spędzać czas z wolontariuszami, wycisza się wtedy. Jest spragniony dotyku, bycia razem. Do schroniska trafił razem z sunią Mają.  

Pchełka

Data przyjęcia: 21 września 2023

Wiek: Rok i 2 miesiące(y)

Urocza Pchełka trafiła do schroniska stosunkowo niedawno. Totalnie nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. To bardzo wrażliwa i delikatna sunia. Jest bardzo miła w kontakcie z człowiekiem. Wymaga jednak dużo cierpliwości i łagodnego traktowania. Ładnie się komunikuje. Pewną trudność sprawia jej zapięcie na smycz czy włożenie szelek, ale pracujemy nad tym. Na spacerach pewniej czuje się z szarpakiem w zębach - z czego chętnie korzysta. Dla Pchełki szukamy spokojnego domu, człowieka któremu będzie mogła zaufać.   

Lea

Data przyjęcia: 8 sierpnia 2023

Wiek: 2 lat(a) 3 miesiące(y)

Lea to młoda sunia, która niestety już wie co to bezdomność. Została znaleziona w lesie wraz ze swoimi szczeniakami. Na szczęście na jej drodze pojawił się dobry człowiek, który zabrał ją z małymi do schroniska. Powoli dochodzi do siebie. Pięknie przybiera na wadze, ale z traumą, którą przeszła, będzie walczyć jeszcze długo. Pomimo, że jest bardzo przyjazna w stosunku do człowieka, jest lękliwa. Przy innych psach pokazuje zęby... W dodatku musi się nauczyć zakładania szelek (na spacerze drepta już bez większych problemów). Za to na wybiegu szaleje, tarza się w trawie i korzysta z każdej minuty "wolności". Dla Lei szukamy naprawdę spokojnego i wyrozumiałego domu, gdzie będzie mogła uczyć się życia na nowo. Domu, który da jej czas... Najlepiej bez zwierząt i dzieci, mile widziany będzie ogródek.

Nuka

Data przyjęcia: 7 sierpnia 2023

Wiek: 3 lat(a) 3 miesiące(y)

Nuka, to średniej wielkości wdzięczna i delikatna sunia. Z utęsknieniem wypatruje kogoś, kto weźmie ją na spacer (na którym grzecznie drepcze przy nodze), aby choć na chwilę mogła poczuć namiastkę normalności. W wolnych chwilach uwielbia biegać za piłeczką, którą pięknie aportuje. Nuka lubi być blisko człowieka, jednak jest lękliwa i na jej zaufanie trzeba sobie zapracować. Dlatego najlepszy byłby dla niej spokojny i wyrozumiały dom, najlepiej bez małych dzieci i zwierząt.

Big

Data przyjęcia: 29 kwietnia 2023

Wiek: 6 lat(a) 5 miesiące(y)

Adopcja Biga nie będzie prostą sprawą ponieważ psiak na razie nie chodzi na smyczy :-( Korzysta za to z wybiegów, na których uwielbia węszyć. Za każdym razem obwąchuje człowieka szukając smacznych kąsków. Do schroniska trafił wraz z innym psiakiem, który już dawno znalazł dom. Czy uda się to również w przypadku Biga? Wierzymy, że tak. Najlepszym rozwiązaniem dla psiaka byłby dom z ogrodem, z dobrze zabezpieczonym płotem. I takiego domu dla niego szukamy

Kaprys

Data przyjęcia: 27 lutego 2023

Wiek: 3 lat(a) 9 miesiące(y)

Kaprys to pies lękliwy, który potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i zaufać człowiekowi. Przez kilka tygodni unikał kontaktu. Teraz już coraz śmielej podchodzi do opiekunów i wolontariuszy. Rano czeka na swoją porcję puszeczki ;-) Jest jeszcze nieśmiały ale to kwestia czasu jak ponownie zaufa człowiekowi. Został przywieziony interwencyjnie do schroniska.

Biszkopt

Data przyjęcia: 19 lutego 2023

Wiek: 9 lat(a) 8 miesiące(y)

Biszkopt to starszy, mały piesek. Jest bardzo wystraszony, wycofany. Na próbę kontaktu reaguje warczeniem i kłapaniem zębami. Potrzebuje czasu, żeby zaufać i otworzyć się. W schronisku czuje się bardzo zagubiony, szczekające inne psy paraliżują go. Potrzebuje spokojnego, ciepłego domu w którym poczuje się bezpiecznie i na nowo będzie mógł zaufać. 

Yana

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 4 lat(a) 8 miesiące(y)

Yana przyjechała do naszego schroniska z Ukrainy. Tuż po wybuchu wojny. Jest bardzo nieufna i wycofana, ale z ciekawością obserwuje pracowników i wolontariuszy oraz coraz bardziej się na nich otwiera i socjalizuje. Na pewno wymaga dużo pracy, bo obecnie nie daje się nawet dotknąć ani tym bardziej zapiąć na smycz. Ale wierzymy, że jedyną przeszkodą, która nas jeszcze ogranicza w bliższym poznaniu Yany jest czas. Pies "bez przeszłości" potrzebuje go na zdecydowanie dużo więcej. Dlatego Yana szuka człowieka skłonnego poświęcić jej praktycznie każdą wolną chwilę. Świadomego ogromnego wyzwania jakie niesie za sobą nauczenie psa, że człowiek może być również przyjacielem.

Iwan

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 10 lat(a) 8 miesiące(y)

Iwan przyjechał do nas z Ukrainy. Był najstarszym i najbardziej puchatym psiakiem jakie do nas przyjechały. Niestety nie wiemy nic o jego przeszłości. Wiemy za to, że jest spokojnym, starszym panem, który przepada za drzemką i dobrym jedzonkiem ;-) Iwan unika obcych ludzi, nie lubi dotyku. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Na razie psiak nie chodzi na smyczy. Korzysta za to z wybiegu. Idealny dla niego byłby spokojny dom z ogrodem w którym mógłby się cieszyć promieniami słońca

Kirył

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 3 lat(a) 8 miesiące(y)

Kirył to młody psiak, który przyjechał do nas z Ukrainy. Jest typowym lękusem. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Ponieważ na razie nie chodzi na smyczy najlepszym rozwiązaniem dla niego byłby spokojny dom z ogrodem

Hektor

Data przyjęcia: 16 września 2021

Wiek: 5 lat(a) 9 miesiące(y)

Hektor jest psem nadpobudliwym, reaktywnym. Bardzo ciężko mu opanować emocje. To pies, który w swoim życiu dużo przeszedł. Człowiek go zawiódł, porzucił. Co przeszedł w życiu wie tylko on i ten kto zafundował mu taki los. Hektor jest psem, który nie radzi sobie zbyt dobrze z emocjami. Bardzo szybko pobudza się. Dlatego należy unikać zabaw opartych na łańcuchu łowieckim, zabaw typu pogoń. Piłeczki, aport nie są wskazane. Bardziej praca polega na przekierowaniu psa na węszenie, co działa na niego uspakajająco. Hektor nie będzie psem kanapowym. To typowy pies do pracy – w dobrym tego słowa znaczeniu. Sprawdzi się bardzo przy stróżowaniu. Może zamieszkać w dobrze zbudowanym kojcu, z możliwością spacerów i codziennym kontaktem z człowiekiem. Nie wydamy psa na łańcuch ani na stałe zamknięcie w kojcu. Osoba, która zdecyduje się na adopcję Hektora może liczyć również na pomoc trenerską i behawioralną Chaty Leona.    

Moris

Data przyjęcia: 3 czerwca 2021

Wiek: 12 lat(a) 5 miesiące(y)

Moris do dziś nie pozwala sobie założyć obroży. Przy każdej próbie piszczy i ucieka. Pomimo, że oswajanie z obrożą odbywa się małymi krokami to wciąż się boi. Co ten biedak przeżył?! Serce nam pęka jak patrzymy w jego smutne oczy. Psiak zrobił w schronisku duże postępy, cieszy się na widok znajomego człowieka, pozwala się głaskać i widać że sprawia mu to przyjemność. Jednak nadal jest w nim lęk... Potrzebuje cierpliwego, spokojnego opiekuna i domu w którym poczuje się bezpiecznie. Polecamy Morisa raczej do domu bez małych dzieci. Czy ktoś go pokocha? Mam nadzieję, że tak. Czy może resztę życia spędzi w schronisku? Wierzymy, że nie.

Laki

Data przyjęcia: 30 marca 2021

Wiek: 8 lat(a) 3 miesiące(y)

LAKI przypomina psa z książek czy filmów przygodowych. To taki duży kudłaty włóczykij. Do schroniska trafił z kawałkiem łańcucha przy szyi, więc coś w tym jest. Prawdopodobnie zerwał się z niewoli i wybrał wolność. Lakuś to pies lubiący wędrówki i węszenie, tropienie, nosework. Ładnie chodzi na smyczy, więc spacery z nim to wielka przyjemność. Jest psem broniącym zasobów, więc w początkowym okresie po adopcji wskazana będzie praca z behawiorystą lub trenerem. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna, kogoś kto lubi wyzwania i pracę z psem. Laki najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt. Mamy wielką nadzieję, że ktoś pokocha Lakiego, bo to wspaniały pies.

Saba

Data przyjęcia: 15 grudnia 2020

Wiek: 11 lat(a) 11 miesiące(y)

Saba - odzwierciedlenie psiej bohaterki z "Pustyni i Puszczy" zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Wierna do końca, kochająca człowieka nad życie. Jej majstatyczny wygląd i niesamowita siła idą w parze z przyjacielskim, łagodnym charakterem i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Ze stoickim spokojem znosi czesanie, kąpanie. Ładnie chodzi na smyczy, nawet w towarzystwie innych psiaków. Niestety w trakcie pobytu w schronisku u suni stwierdzono silne zwyrodnienie kręgosłupa. Saba cierpi również na nowotwór. Codziennie musi przyjmować leki i specjalistyczną karmę. To oraz jej wiek i gabaryty zmniejszają jej szanse na dom prawie do zera. Saba potrzebuje przewidywalnego rytmu dnia, poczucia bezpieczeństwa.   Jeżeli nie możesz zaadoptować suni może podarujesz jej specjalistyczną karmę? W schronisku Sabcia je suchą karmę Royal Canin Gastrointestinal Low Fat.

Rollo

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 14 lat(a) 4 miesiące(y)

Rollo i Raja czyli nasze "stare" dobre schroniskowe małżeństwo. Obrzucasz je przelotnym spojrzeniem i widzisz tylko dwa niczym nie wyróżniające się kundelki, ale jeśli zatrzymasz się choć na chwilę i przyjrzysz się im z bliska, wtedy gwarantuję, że dostrzeżesz to, co w nich wyjątkowe - wsparcie, wzajemną troskę i miłość, która pokonała najgorsze psie piekło, jakie możesz sobie wyobrazić - Radysy. Gdy tak stoją za kratami, ich oczy zdają się mówić: "Skoro razem przetrwaliśmy ten koszmar, to teraz może być już tylko lepiej. Gdzie są więc Nasi ludzie, Ci, którzy położą kres naszej tęsknocie za kochającym człowiekiem i bezpiecznym domem?" Rollo -  delikatny, spokojny i cichy samiec, ładnie chodzący na smyczy, Raja - bardziej nieśmiała niż małżonek, wpatrzona w niego jak w obrazek, podąża za nim krok w krok, powoli przełamuje swój lęk przed smyczą, ważne, by w zasięgu wzroku był Rollo - za nim pójdzie na koniec świata.

Rubin

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 6 lat(a) 6 miesiące(y)

Rubin podobnie jak Rika przyjechał do nas z Radys. Również on jest psem lękliwym, nieufnym. Paraliżuje go smycz. Przyszły opiekun będzie musiał wykonać sporą pracę aby nauczyć go chodzenia na smyczy, przekonać do siebie. Jest to psiak któremu trzeba poświęcić dużo uwagi

Roma

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 4 miesiące(y)

Roma przyjechała do naszego schroniska z Radys. Co musiała przejść możemy się tylko domyślać. Duża, majestatyczna sunia panicznie bojąca się człowieka. W pierwszym kontakcie obszczekuje go groźnie - nie jest to jednak oznaka agresji lecz lęku. Roma pomału przekonuje się do człowieka, niepewnie podchodzi po smaczki. Adopcja suni nie będzie prosta. Przyszły opiekun musi mieć bowiem na uwadze czas jaki trzeba jej poświecić. Przed nim stanie duże wyzwanie. Trzeba będzie ją nauczyć chodzenia na smyczy, dotyku... 

Reni

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 4 miesiące(y)

Reni trafiła do nas wraz z innymi psiakami z likwidowanego "schroniska" w Radysach. Mimo pracy wolontariuszy sunia nadal nie chodzi na smyczy, jest lękliwa. Z przyjemnością jednak korzysta z wybiegów

Raja

Data przyjęcia: 3 lipca 2020

Wiek: 12 lat(a) 4 miesiące(y)

Trudno opisać Raję bez Rollo - psy są bowiem ze sobą bardzo zżyte, w schronisku mówimy o nich "małżeństwo". Psiaki przyjechały do nas z Radys w lipcu 2020. Przyjechały w tygodniowym odstępie czasu co sugeruje, że to właśnie u nas psiaki poznały się i bardzo polubiły. Nie od razu jednak zamieszkały razem. Początkowo kojce dzieliły z innymi Radysiakami. Szybko się jednak okazało, że tę dwójkę łączy coś niezwykłego. I tak od ponad dwóch lat Raja i Rollo wspólnie dzielą schroniskowe radości i troski. Wszystko robią razem: śpią wtulone mocno w siebie, razem się bawią, jedzą, wychodzą na spacery, eksplorują... a po kilkuminutowej "rozłące" witają się, tak jakby nie widziały się przynajmniej kilka dni - z czułością liżą się po pyszczkach. Wspaniale jest obserwować tę parę, jak wzajemnie o siebie dbają, troszczą się. Do pełni happy endu tej historii brakuje tylko domku. Czy uda nam się go znaleźć

Corso

Data przyjęcia: 26 lutego 2018

Wiek: 12 lat(a) 6 miesiące(y)

Corso jest starszym psem. Z racji swojej postury wzbudza u odwiedzających respekt. Nieprzepada bowiem za obcymi. Jednak jak już kogoś pozna pokazuje się z jak najlepszej strony. Corso jest bardzo silnym alergikiem - jest na specjalistycznej karmie, jest również pod stałą kontrolą lekarza. Jeżeli chciałbyś/chiałabyś podarować Corso prezent to z pewnością ucieszy się z karmy UltraHypo firmy VetLife. Leczenie Corso jest niestety kosztowne codziennie psiak przyjmuje Equoral 100 mg.  

Pinio

Data przyjęcia: 5 lutego 2016

Wiek: 8 lat(a) 5 miesiące(y)

Pinio to psiak, który najdłużej jest w naszym schronisku. Jest bardzo lękliwy i wycofany. Nie lubi kontaktu z człowiekiem, choć smaczkami nie pogardzi ;-) Dobrze dogaduje się z innymi psami. Na razie nie daje się dotykać, nie można mu założyć obroży. Nie chodzi na smyczy :-( co utrudnia jego adopcję.