Zwierzaki do adopcji

Jakiego zwierzaka chcesz przygarnąć?

Dasza

Data przyjęcia: 21 grudnia 2022

Wiek: 5 lat(a)

Dasza to sunia w typie foksteriera szorstkowłosego. Zapatrzona w człowieka, mądra chętna do pracy. Uwielbia węszyć, eksplorować. Przyszły opiekun powinien jej zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, zabaw węchowych. Sunia nie przepada za innymi psami czy kotami. Dlatego nie polecamy jej do adopcji do domów w których są już inne zwierzęta.

 

Kaja

Data przyjęcia: 7 grudnia 2022

Wiek: 2 lat(a) 1 miesiąc

Kaja to młoda sunia, która od niedawna jest w naszym schronisku. Jeszcze się poznajemy. Jest dobrze nastawiona na człowieka ale jak jej się coś nie podoba może pokazać "ząbki". Ma w sobie coś z terriera ;-) Więc przyszły opiekun powinien mieć to na uwadze. W pierwszym kontakcie jest trochę wycofana. Potrzebuje czasu, żeby zaufać. Ładnie chodzi na smyczy, lubi towarzystwo innych psów. Sunia czeka na sterylizację.

Fuksia

Data przyjęcia: 29 listopada 2022

Wiek: Rok i 2 miesiące(y)

Ponoć koty zawsze spadają na cztery łapy...
Ponoć nie mają tylko jednego życia, ale siedem lub nawet dziewięć...
Ale czy to prawda?
Nie w przypadku młodziutkiej Fuksi. Kotka została znaleziona w rowie, potrącona przez samochód, odratowana w ostatniej chwili. Z bardzo poważnymi obrażeniami trafiła do schroniska. Ze złamaną miednicą, ze złamanym mostkiem, sparaliżowanymi tylnymi łapkami. Ogromna wola życia Fuksi sprawiła, że nadal jest wśród nas. Żyje! To cud, mówili niektórzy. Teraz niech zdarzy się kolejny cud i znajdźmy dom dla tej cudownej koteczki. Dom, który otoczy ją opieką i zagwarantuje, że nic ją już złego nie spotka.
Osoba, która zdecyduje się przygarnąć Fuksię musi mieć na uwadze, że kotka nadal wymaga rehabilitacji, ćwiczeń. Ma czucie w tylnych łapkach ale niestety są one bezwładne. Trzeba zadbać o odbudowanie mięśni. Nie wiemy jeszcze czy stanie na swoich czterech łapach. Nie kontroluje wydalania. Mimo ogromu nieszczęść kotka bardzo lgnie do człowieka, domaga się pieszczot i zabawy.
Wiemy, że z adopcją Fuksi nie będzie łatwo… ale przecież czasami cuda się zdarzają.

Elmo

Data przyjęcia: 17 listopada 2022

Wiek: Rok i 1 miesiąc

Elmo to około roczny, psi podrostek pełen niespożytej energii. Jak na młodego psiaka przystało wszędzie go pełno. Chłopak wymaga jeszcze nauki dobrych manier. Ale zapowiada się z niego fajny, nastawiony na pracę z człowiekiem pies. Jedno jest pewne, przyszły opiekun powinien poważnie wziąć sobie do serca zaspokojenie psich potrzeb. Elmo znudzony może swoją energię przekierować niekoniecznie tam gdzie opiekun by sobie życzył ;-) To pies dla aktywnej rodziny, lubiącej czynnie spędzać czas z czworonożnym przyjacielem.

 

Albi

Data przyjęcia: 16 listopada 2022

Wiek: 9 miesiące(y)

Albi to mała, młodziutka sunia, która niedawno trafiła do naszego schroniska. Jej poprzedni właściciele oddali ją ponieważ nie radzili sobie z jej nauką czystości. Czy to jest powód do oddania? Nie nam oceniać. Prawdą jest, że przyszli opiekunowie będą musieli się zmierzyć z tym wyzwaniem. Nie jest to jednak jedyne wyzwanie jakie będzie czekało na przyszłych opiekunów psiaka. Imię sunia dostała w schronisku nie bez powodu. Jest bowiem albinosem. Najbardziej charakterystycznym objawem albinizmu są blada skóra i włosy, za które odpowiada gen uniemożliwiający poprawną pigmentację. Albi zachwyca swoim wyglądem trzeba jednak pamiętać, że sunia wymaga troskliwej opieki, ochrony przed działaniem słońca, wzmacniania jej odporności. Albi jak najszybciej powinna znaleźć dobry, odpowiedzialny dom. Schronisko to nie jest miejsce dla tak delikatnego psiaka :-(

 

Marlej

Data przyjęcia: 13 listopada 2022

Wiek: 8 miesiące(y)

Marlej trafił do naszego schroniska razem ze swoim bratem Bobem. I choć psiaki nie są do siebie podobne wszystko wskazuje na to, że są rodzeństwem. Oba psiaki są bardzo nastawione na człowieka. Dążą do kontaktu z nim. Trzeba jeszcze nauczyć ich zachowywania czystości i chodzenia na smyczy. Prawdopodobnie były to psy kojcowe. Zapowiadają się na wspaniałe, mądre i zrównoważone psiaki.  Bardzo dzielnie znoszą wszelkie zabiegi kosmetyczne czy medyczne. Niestraszne im nawet pobieranie krwi ;-) Marlej zapowiada się na większego psiaka. Panowie polecają się do adopcji razem lub osobno. 

Nelly

Data przyjęcia: 27 października 2022

Wiek: 2 lat(a)

Nelly to młoda sunia, która już po raz drugi znalazła się w naszym schronisku. Za pierwszym razem sunia została porzucona. Bardzo szybko została adoptowana. W schronisku nie sprawiała kłopotów. Po adopcji zaczęły się jednak pojawiać niepokojące zachowania z którymi nowi opiekunowie nie potrafili sobie poradzić. Teraz więcej wiemy o niej. Nelly jest sunią lękliwą. Bardzo wrażliwą. Potrzebuje spokojnego opiekuna, który sprawi, że poczuje się bezpiecznie i zaufa. Opiekuna, którego nie przestraszy praca z psem. Który będzie gotowy w razie potrzeby skorzystać z pomocy behawiorysty lub dobrego trenera. 

Czaruś

Data przyjęcia: 26 sierpnia 2022

Wiek: 4 lat(a) 4 miesiące(y)

Czaruś to energiczny, średniej wielkości psiak. Na widok człowieka wesoło podskakuje w kojcu zapraszając na wspólny spacer. Co taki sympatyczny psiak robi jeszcze w schronisku? Trudno powiedzieć. Możemy się jedynie domyślać powodu jego porzucenia. Do schroniska trafił brudny i zapchlony. Ze spokojem "zniósł" wszystkie zabiegi pielęgnacyjne - mycie, czesanie... Teraz jest nie do poznania :-) Jest radosnym, młodym psem w pełni gotowym do adopcji. Tylko domku nie widać... W schronisku kojec dzieli z inną sunią, z którą dobrze się dogaduje.

Kubuś

Data przyjęcia: 23 sierpnia 2022

Wiek: 15 lat(a) 7 miesiące(y)

Kubuś jako młody psiak został adoptowany z naszego schroniska. Niestety po 14 latach jego były "opiekun" postanowił go oddać. Powód oddania? Pies ponoć szczekał pod nieobecność rodziny. Postanowiono więc pozbyć się chłopaka. I tak Kubuś trafił ponownie do schroniskowego kojca. Po kilku miesiącach psiak ponownie został adoptowany. Niestety i tym razem do nas wrócił... Czy tak ma wyglądać jesień jego życia? Czy naprawdę na to zasłużył?
Jaki jest Kubuś? Chłopak zupełnie nie wygląda na swoje lata. Jest wesołym, małym pieskiem. Na wybiegu czy spacerze z przyjemnością korzysta z chwil beztroski - uwielbia biegać, węszyć, tarzać się w trawie. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem. 

Klakier

Data przyjęcia: 19 sierpnia 2022

Wiek: 6 miesiące(y)

Klakier to mały, dziki kociak. Niestety stroni od kontaktu z człowiekiem dogaduje się za to z innymi kotami. W warunkach schroniskowych zamyka się jeszcze bardziej. Na widok człowieka ucieka. Czy mały, w dodatku czarny dzikus ma szansę na kochający domek?

Soner

Data przyjęcia: 1 sierpnia 2022

Wiek: 2 lat(a) 5 miesiące(y)

Soner to wspaniały, duży pies z pokładami szczenięcej radości. Jak każdy psi podrostek potrzebuje jeszcze nauki ogłady. Poza tym wesoły przytulas z niego. Lubi towarzystwo człowieka, długie spacery i zabawy. Polecamy go szczególnie dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas.
 

Bunia

Data przyjęcia: 25 lipca 2022

Wiek: 2 lat(a) 5 miesiące(y)

Bunia około dwuletnia kotka trafiła do nas pod koniec lipca z urazem prawej gałki ocznej. Niestety oka nie udało się uratować. W trybie pilnym kotka musiała być operowana. Leczenie i rekonwalescencja trwała kilka miesięcy. Teraz dziewczyna jest w pełni gotowa do adopcji. Tylko czy ktoś zechce jednooką kocią damę?

Bunia jest wysterylizowana, zaszczepiona (wścieklizna, choroby zakaźne), odrobaczona, zaczipowana, test FIV/Felv negatywny.

Yana

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 3 lat(a) 9 miesiące(y)

Yana przyjechała do naszego schroniska z Ukrainy. Tuż po wybuchu wojny. Jest bardzo nieufna i wycofana, ale z ciekawością obserwuje pracowników i wolontariuszy oraz coraz bardziej się na nich otwiera i socjalizuje. Na pewno wymaga dużo pracy, bo obecnie nie daje się nawet dotknąć ani tym bardziej zapiąć na smycz. Ale wierzymy, że jedyną przeszkodą, która nas jeszcze ogranicza w bliższym poznaniu Yany jest czas. Pies "bez przeszłości" potrzebuje go na zdecydowanie dużo więcej. Dlatego Yana szuka człowieka skłonnego poświęcić jej praktycznie każdą wolną chwilę. Świadomego ogromnego wyzwania jakie niesie za sobą nauczenie psa, że człowiek może być również przyjacielem.

Iwan

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 9 lat(a) 9 miesiące(y)

Iwan przyjechał do nas z Ukrainy. Był najstarszym i najbardziej puchatym psiakiem jakie do nas przyjechały. Niestety nie wiemy nic o jego przeszłości. Wiemy za to, że jest spokojnym, starszym panem, który przepada za drzemką i dobrym jedzonkiem ;-) Iwan unika obcych ludzi, nie lubi dotyku. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Na razie psiak nie chodzi na smyczy. Korzysta za to z wybiegu. Idealny dla niego byłby spokojny dom z ogrodem w którym mógłby się cieszyć promieniami słońca.

Kirył

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 2 lat(a) 10 miesiące(y)

Kirył to młody psiak, który przyjechał do nas z Ukrainy. Jest typowym lękusem. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Ponieważ na razie nie chodzi na smyczy najlepszym rozwiązaniem dla niego byłby spokojny dom z ogrodem.

Sofia

Data przyjęcia: 7 lutego 2022

Wiek: 7 lat(a) 11 miesiące(y)

SOFIA – Minęło 8 długich miesięcy dla Sofii w schronisku. Mała sunia przywieziona w czerwonych szeleczkach wraz ze smyczą automatyczną, znaleziona w lesie w okolicach Paprocan. Myśleliśmy, że właściciel szybko się odnajdzie, że pewnie sunia wystraszyła się czegoś i uciekła. Mijały dni, tygodnie, miesiące a po Sofię – bo takie dostała imię w schronisku – nikt nie zadzwonił, nikt nie chciał jej odebrać. I tak sunia została z nami. Po obowiązkowej kwarantannie dziewczyna miała pójść do adopcji. Tak się jednak nie stało. Psina jest bowiem cały czas leczona… Ile jeszcze czasu trwać będzie jej leczenie? Trudno powiedzieć. Niestety pobyt w schronisku nie wpływa dobrze na Sofię. W kochającym domku sunia poczułaby się z pewnością dużo lepiej. Szybciej dochodziłaby do siebie. Tylko czy znajdzie się rodzina, która pokocha małą i otoczy ją opieką? Szukamy dla Sofii odpowiedzialnego, troskliwego opiekuna.

 

Bim

Data przyjęcia: 21 października 2021

Wiek: 9 lat(a) 11 miesiące(y)

Bim to uroczy, średniej wielkości psiak. Jego wiecznie uśmiechnięty pyszczek powoduje, że też się uśmiechamy. Jest to pies bardzo inteligentny. Mamy wrażenie, że rozumie każde nasze słowo. Uwielbia wodę, zabawy i aportowanie. Przynosi zabawkę i jeśli nie reagujemy to zabawnie ją podrzuca coraz bliżej z miną typu: "Hej! Człowiek! Co jest?! Bawimy się?!" Przebywanie z nim to czysta przyjemność. Jest pełen energii. Kocha spacery, kocha ludzi.

Maniuś

Data przyjęcia: 6 sierpnia 2021

Wiek: 13 lat(a) 4 miesiące(y)

Często trafiają do schroniska psy tzw nieadopcyjne, czyli takie które boją się człowieka, obroży, smyczy. Psy, które nie widzą lub nie słyszą. Takie z którymi trzeba popracować, pokazać, że nie każdy człowiek to zagrożenie. Takie psiaki mają małe szanse na adopcję a jeśli do tego jest to senior to szanse te jeszcze maleją. My jednak wierzymy, że warto przedstawiać wam również takich podopiecznych i że ktoś okaże wielkie serce i zdecyduje się na ich adopcje.
Jednym z takich psów jest Maniuś. W sierpniu 2021 roku został przywieziony do schroniska przez Straż Miejską z ulicy Paprocańskiej gdzie się błąkał. Maniuś to nieduży około 13-letni piesek. Można go przekupić przysmakami, bo straszny z niego łasuch. Lubi też głaskanie i delikatne czesanie szczotką. Z uwagi na to, że Maniuś słabo widzi i być może też nie za dobrze słyszy musi zamieszkać w spokojnym domu, w którym opiekun okaże mu cierpliwość i delikatność. Nie polecamy go też do domu z dziećmi.. Tak niewiele mu potrzeba...

Rex

Data przyjęcia: 27 lipca 2021

Wiek: 12 lat(a) 5 miesiące(y)

Rex jest mega pozytywnym psiakiem. Z uwagi na krótki ogonek, gdy się cieszy to całym sobą. W schronisku mówimy o nim pieszczoch, bo pieścić chciałby się cały czas i tylko własne zabawki stawia ponad to, bo wtedy pilnuje ich na każdym kroku. Jest to silny psiak, jak przystało na typ buldoga, zatem przyszły opiekun, który ćwiczy crossfit lub pakuje na siłce będzie miał szansę się wykazać. Rex ładnie chodzi na szelkach i smyczy. Nie znamy stosunku do kotów. Do psów też ciężko określić, ponieważ na wybiegu Rex z reguły ma przy sobie jakieś zabawki i to pochłania wówczas całą jego uwagę. Niestety z powodu nadmiaru energii byli opiekunowie postanowili zamknąć Rexa w kojcu, więc jego życie nie było szczęśliwe. Tym bardziej jego pozytywne nastawienie zdumiewa mimo tak smutnego życia. Jeśli nasz przystojniak przyprawił kogoś o szybsze bicie serca, to zapraszamy na wizytę zapoznawczą lub spacer z udziałem wolontariuszki. Na żywo chłopak zyskuje bardziej niż na zdjęciach.

Moris

Data przyjęcia: 3 czerwca 2021

Wiek: 11 lat(a) 7 miesiące(y)

Moris do dziś nie pozwala sobie założyć obroży. Przy każdej próbie piszczy i ucieka. Pomimo, że oswajanie z obrożą odbywa się małymi krokami to wciąż się boi. Co ten biedak przeżył?! Serce nam pęka jak patrzymy w jego smutne oczy. Psiak zrobił w schronisku duże postępy, cieszy się na widok znajomego człowieka, pozwala się głaskać i widać że sprawia mu to przyjemność. Jednak nadal jest w nim lęk... Potrzebuje cierpliwego, spokojnego opiekuna i domu w którym poczuje się bezpiecznie. Polecamy Morisa raczej do domu bez małych dzieci. Czy ktoś go pokocha? Mam nadzieję, że tak. Czy może resztę życia spędzi w schronisku? Wierzymy, że nie.

Cola

Data przyjęcia: 21 kwietnia 2021

Wiek: 8 lat(a) 8 miesiące(y)

Cola, ulubienica wszystkich pracowników i wolontariuszy. I każdego kto ją tylko pozna. Jej po prostu nie da się nie pokochać. Niestety ciągle na tyle za mało, żeby dać Coli dom.
Maleńka sunia jest wielkim przytulasem, grzecznie drepcze na spacerkach, jest pogodnie nastawiona zarówno do dzieci jak i innych psów czy kotów. Ale ma też swoją słodką tajemnicę - cukrzycę. Musi mieć codziennie podawaną insulinę i być karmiona specjalistyczną karmą. Oczywiście jest bardzo dzielna i wszystkie zabiegi znosi cierpliwie.
Nie pozwólmy by ta choroba stała się dla Coli wyrokiem - skazującym ją na dożywocie w schronisku…
 
Cola najbardziej oczywiście ucieszy się z domku, jeżeli jednak nie możesz zaadoptować suni możesz jej podarować suchą karmę Royal Canin Diabetic.

Laki

Data przyjęcia: 30 marca 2021

Wiek: 7 lat(a) 5 miesiące(y)

LAKI przypomina psa z książek czy filmów przygodowych. To taki duży kudłaty włóczykij. Do schroniska trafił z kawałkiem łańcucha przy szyi, więc coś w tym jest. Prawdopodobnie zerwał się z niewoli i wybrał wolność. Lakuś to pies lubiący wędrówki i węszenie, tropienie, nosework. Ładnie chodzi na smyczy, więc spacery z nim to wielka przyjemność. Jest psem broniącym zasobów, więc w początkowym okresie po adopcji wskazana będzie praca z behawiorystą lub trenerem. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna, kogoś kto lubi wyzwania i pracę z psem. Laki najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt. Mamy wielką nadzieję, że ktoś pokocha Lakiego, bo to wspaniały pies.

Saba

Data przyjęcia: 15 grudnia 2020

Wiek: 11 lat(a) 1 miesiąc

Saba - odzwierciedlenie psiej bohaterki z "Pustyni i Puszczy" zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Wierna do końca, kochająca człowieka nad życie.
Jej majstatyczny wygląd i niesamowita siła idą w parze z przyjacielskim, łagodnym charakterem i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Ze stoickim spokojem znosi czesanie, kąpanie. Ładnie chodzi na smyczy, nawet w towarzystwie innych psiaków. Niestety w trakcie pobytu w schronisku u suni stwierdzono silne zwyrodnienie kręgosłupa. Saba cierpi również na nowotwór. Codziennie musi przyjmować leki i specjalistyczną karmę. To oraz jej wiek i gabaryty zmniejszają jej szanse na dom prawie do zera. Saba potrzebuje przewidywalnego rytmu dnia, poczucia bezpieczeństwa.
 
Jeżeli nie możesz zaadoptować suni może podarujesz jej specjalistyczną karmę? W schronisku Sabcia je suchą karmę Royal Canin Gastrointestinal Low Fat.

Rollo

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 13 lat(a) 6 miesiące(y)

Rollo i Raja czyli nasze "stare" dobre schroniskowe małżeństwo. Obrzucasz je przelotnym spojrzeniem i widzisz tylko dwa niczym nie wyróżniające się kundelki, ale jeśli zatrzymasz się choć na chwilę i przyjrzysz się im z bliska, wtedy gwarantuję, że dostrzeżesz to, co w nich wyjątkowe - wsparcie, wzajemną troskę i miłość, która pokonała najgorsze psie piekło, jakie możesz sobie wyobrazić - Radysy. Gdy tak stoją za kratami, ich oczy zdają się mówić: "Skoro razem przetrwaliśmy ten koszmar, to teraz może być już tylko lepiej. Gdzie są więc Nasi ludzie, Ci, którzy położą kres naszej tęsknocie za kochającym człowiekiem i bezpiecznym domem?" Rollo -  delikatny, spokojny i cichy samiec, ładnie chodzący na smyczy, Raja - bardziej nieśmiała niż małżonek, wpatrzona w niego jak w obrazek, podąża za nim krok w krok, powoli przełamuje swój lęk przed smyczą, ważne, by w zasięgu wzroku był Rollo - za nim pójdzie na koniec świata.

Rika

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 6 lat(a) 6 miesiące(y)

Rika przyjechała do naszego schroniska z likwidowanych Radys. Od początku sunia bardzo bała się kontaktu z człowiekiem. Była bardzo wycofana, lękliwa. Pomimo pracy z sunią, nadal jest bardzo nieufna. Nie daje się zapiąć na smycz czy dotknąć. Dlatego adopcja Riki nie będzie łatwą sprawą. Rika bowiem potrzebuje świadomego pracy z psem człowieka. Kogoś kto małymi kroczkami będzie uczył ją wspólnego życia.

Rubin

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 5 lat(a) 8 miesiące(y)

Rubin podobnie jak Rika przyjechał do nas z Radys. Również on jest psem lękliwym, nieufnym. Paraliżuje go smycz. Przyszły opiekun będzie musiał wykonać sporą pracę aby nauczyć go chodzenia na smyczy, przekonać do siebie. Jest to psiak któremu trzeba poświęcić dużo uwagi.

Roma

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 10 lat(a) 6 miesiące(y)

Roma przyjechała do naszego schroniska z Radys. Co musiała przejść możemy się tylko domyślać. Duża, majestatyczna sunia panicznie bojąca się człowieka. W pierwszym kontakcie obszczekuje go groźnie - nie jest to jednak oznaka agresji lecz lęku. Roma pomału przekonuje się do człowieka, niepewnie podchodzi po smaczki. Adopcja suni nie będzie prosta. Przyszły opiekun musi mieć bowiem na uwadze czas jaki trzeba jej poświecić. Przed nim stanie duże wyzwanie. Trzeba będzie ją nauczyć chodzenia na smyczy, dotyku... 

Rawa

Data przyjęcia: 4 lipca 2020

Wiek: 12 lat(a) 6 miesiące(y)

Rawa przyjechała do nas z likwidowanego "schroniska" w Radysach. Była bardzo wylękniona, unikała kontaktu z człowiekiem. Mimo ogromu pracy, sunia nadal boi się obcych, nie daje się dotknąć. Przed nią jeszcze długa droga. Nie wiemy czy kiedyś zaufa na tyle aby pójść z kimś na spacer. Na razie Rawa korzysta z wybiegów. Uwielbia węszyć, szukać smakołyków. My widzimy ogromne postępy jakie poczyniła dziewczyna ale czy to wystarczy do adopcji? Czy ktoś będzie chciał jej podarować dom? Wiemy, że adopcja Rawy nie jest prostą sprawą ale czasami warto wierzyć, że się uda... Idealny dla Rawy byłby spokojny dom z dobrze zabezpieczonym ogrodem, z ocieplonym kojcem (sunia będzie potrzebowała czasu, żeby zaufać i wejść do domu).

Raja

Data przyjęcia: 3 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 6 miesiące(y)

Trudno opisać Raję bez Rollo - psy są bowiem ze sobą bardzo zżyte, w schronisku mówimy o nich "małżeństwo". Psiaki przyjechały do nas z Radys w lipcu 2020. Przyjechały w tygodniowym odstępie czasu co sugeruje, że to właśnie u nas psiaki poznały się i bardzo polubiły. Nie od razu jednak zamieszkały razem. Początkowo kojce dzieliły z innymi Radysiakami. Szybko się jednak okazało, że tę dwójkę łączy coś niezwykłego. I tak od ponad dwóch lat Raja i Rollo wspólnie dzielą schroniskowe radości i troski. Wszystko robią razem: śpią wtulone mocno w siebie, razem się bawią, jedzą, wychodzą na spacery, eksplorują... a po kilkuminutowej "rozłące" witają się, tak jakby nie widziały się przynajmniej kilka dni - z czułością liżą się po pyszczkach. Wspaniale jest obserwować tę parę, jak wzajemnie o siebie dbają, troszczą się. Do pełni happy endu tej historii brakuje tylko domku. Czy uda nam się go znaleźć?

Corso

Data przyjęcia: 26 lutego 2018

Wiek: 11 lat(a) 8 miesiące(y)

Corso jest starszym psem. Z racji swojej postury wzbudza u odwiedzających respekt. Nieprzepada bowiem za obcymi. Jednak jak już kogoś pozna pokazuje się z jak najlepszej strony. Corso jest bardzo silnym alergikiem - jest na specjalistycznej karmie, jest również pod stałą kontrolą lekarza.

Jeżeli chciałbyś/chiałabyś podarować Corso prezent to z pewnością ucieszy się z karmy UltraHypo firmy VetLife.

Leczenie Corso jest niestety kosztowne codziennie psiak przyjmuje Equoral 100 mg.