Zwierzaki do adopcji

Jakiego zwierzaka chcesz przygarnąć?

Kleks

Data przyjęcia: 20 kwietnia 2023

Wiek: 4 lat(a)

Gdyby trzeba było znaleźć w schronisku najbardziej gadatliwego kota to na pewno byłby to Kleks! To sympatyczny i kontaktowy kocurek. Ten ok 4-letni kawaler bardzo lubi przytulać się do człowieka i potrzebuje jego obecności. Uspakaja się dzięki temu i dni spędzone w schronisku są dla niego trochę mniej smutne. Nie znaczy to jednak, że nie lubi się bawić! Zabawy z wędką to jeden ze se sposobów Kleksa na spędzenie czasu, gdy czeka na nowy dom. Kleks najlepiej odnalazłby się w domu, gdzie będzie jedynakiem. Kotek potrafi być naprawdę dobrym przyjacielem. Chcesz sprawdzić?

Miśka

Data przyjęcia: 4 kwietnia 2023

Wiek: 2 lat(a) 1 miesiąc

Misia dwa lata spędziła w kojcu. Nie jest nauczona życia w mieszkaniu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla niej byłby dom z ogrodem - tak aby sunia mogła nauczyć się życia z człowiekiem. Misia jest wesołym psiakiem, lubiącym dokazywać. Potrzebuje człowieka, który wyznaczy jej granice.  

Brego

Data przyjęcia: 20 marca 2023

Wiek: 5 lat(a) 1 miesiąc

Brego jest bardzo spragniony dotyku i przytulenia. Na początku pobytu w schronisku był wycofany i zagubiony. Jednak z każdym dniem pokonuje strach i ochoczo, ale ostrożnie wychodzi z boksu. Uwielbia witać się z napotkanymi psiakami (najlepiej płci żeńskiej, natomiast boi się samochodów). Piesek potrzebuje spokojnego domu, w którym nauczy się żyć na nowo.                

Wedel

Data przyjęcia: 10 marca 2023

Wiek: 4 lat(a) 1 miesiąc

Wedel swoje imię zawdzięcza nietypowemu, czekoladowemu umaszczeniu ;-) Psiak błąkał się po jednej z ruchliwych ulic Tychów. Niestety właściciel nie odebrał go i Wedel został z nami. Jest w pełni gotowy na adopcję jest zaszczepiony, wykastrowany. Tylko domku brak

Bolek

Data przyjęcia: 27 lutego 2023

Wiek: 5 lat(a) 3 miesiące(y)

Bolek jeden z psiaków który trafił do nas z interwencji. Na początku jest nieco zdezorientowany, ale po wyjściu z kojca i zaczerpnięciu namiastki "normalności" bardzo się otwiera. Jest wesoły i sam inicjuje zabawy. Na spacerze z zainteresowaniem przygląda się wszystkiemu wokół, również innym psom (w stosunku do których jest przyjaźnie nastawiony. To wesoły, rezolutny chłopak ;-) Bolek czeka jeszcze na kastrację.

Kaprys

Data przyjęcia: 27 lutego 2023

Wiek: 3 lat(a) 3 miesiące(y)

Kaprys to pies lękliwy, który potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i zaufać człowiekowi. Przez kilka tygodni unikał kontaktu. Teraz już coraz śmielej podchodzi do opiekunów i wolontariuszy. Rano czeka na swoją porcję puszeczki ;-) Jest jeszcze nieśmiały ale to kwestia czasu jak ponownie zaufa człowiekowi. Został przywieziony interwencyjnie do schroniska. Kaprys czeka jeszcze na kastrację

Biszkopt

Data przyjęcia: 19 lutego 2023

Wiek: 9 lat(a) 2 miesiące(y)

Biszkopt to starszy, mały piesek. Jest bardzo wystraszony, wycofany. Na próbę kontaktu reaguje warczeniem i kłapaniem zębami. Potrzebuje czasu, żeby zaufać i otworzyć się. W schronisku czuje się bardzo zagubiony, szczekające inne psy paraliżują go. Potrzebuje spokojnego, ciepłego domu w którym poczuje się bezpiecznie i na nowo będzie mógł zaufać. 

Zoja

Data przyjęcia: 21 stycznia 2023

Wiek: Rok i 11 miesiące(y)

Zoja, trafiła wraz z Filemonem i Cętkiem do schroniska ponad trzy miesiące temu, po tym jak straciła swój dom. Od początku najbardziej zdystansowana i nieufna z całej trójki. Kocia gwiazda o pięknym umaszczeniu, uwielbia wygrzewać się na słoneczku. Dzięki okazanej miłości pracowników i wolontariuszy robi małe, aczkolwiek bardzo ważne postępy. Coraz bardziej jest zrelaksowana w obecności człowieka, zaczyna wykazywać ciekawość odnośnie zabawy z wędką. Zoja ma potencjał na kota, który w końcu się otworzy, ale potrzebuje czasu i cierpliwości. Największą szansę ma w domu zmienić się w czarno-białe futrzaste mruczadło. Jeśli ktoś szuka spokojnego, pięknego kota to właśnie Zojka jest taką koteczką.

Filemon

Data przyjęcia: 20 stycznia 2023

Wiek: 2 lat(a) 1 miesiąc

Filemon trafił wraz Zoją i Cętkiem do schroniska na początku tego roku, po tym jak straciły swój dom. Na początku zdystansowany, wystraszony i nieufny, jednak w końcu zaczął się otwierać. Obecnie to ciekawy wszystkiego kotek, czeka zawsze przy drzwiach jak tylko usłyszy, że ktoś się zbliża. Lubi mizianko po główce i za ogonem. Najbardziej uwielbia smakołyki, prześciguje się z "rodzeństwem" w wyścigach po nie. W poszukiwaniu kocich przekąsek zagląda do torebki bądź kieszeni. Filemon lubi zabawy z wędką i piłeczką. Kotek jest już gotowy na wyruszenie do swojego nowego domu. Już czas, aby znalazł się swojego człowieka, który da mu dużo miłości, ale również czasu na poznanie siebie nawzajem.

Cętek

Data przyjęcia: 20 stycznia 2023

Wiek: 2 lat(a) 1 miesiąc

Cętek, trafił wraz Zoją i Filemonem do schroniska w styczniu 2023 r., po tym jak straciły swój dom. Na początku bardzo zdystansowany, przestraszony, ale szybko zaczął się otwierać. Bardzo czeka na odwiedziny wolontariuszy i wspólną zabawę. Najbardziej z całej trójki uwielbia zabawy z wędką i piłeczką, potrafi poświęcić im dużo czasu, robiąc przy tym niesamowite piruety i akrobacje w powietrzu. Cętek to taki trochę gapa; Filemon zazwyczaj uprzedza go w wyjadaniu kocich smakołyków. W pierwszym kontakcie potrzebuje chwili, jednak jest bardzo zainteresowany obecnością człowieka. Jest już gotowy, aby pojechać do swojego nowego domu, gdzie będzie mógł pokazać w końcu, jakim może być fajnym kocim towarzyszem.

Dasza

Data przyjęcia: 21 grudnia 2022

Wiek: 5 lat(a) 4 miesiące(y)

Dasza to sunia w typie foksteriera szorstkowłosego. Zapatrzona w człowieka, mądra chętna do pracy. Uwielbia węszyć, eksplorować. Przyszły opiekun powinien jej zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, zabaw węchowych. Sunia nie przepada za innymi psami czy kotami. Dlatego nie polecamy jej do adopcji do domów w których są już inne zwierzęta.  

Kubuś

Data przyjęcia: 23 sierpnia 2022

Wiek: 15 lat(a) 11 miesiące(y)

Kubuś jako młody psiak został adoptowany z naszego schroniska. Niestety po 14 latach jego były "opiekun" postanowił go oddać. Powód oddania? Pies ponoć szczekał pod nieobecność rodziny. Postanowiono więc pozbyć się chłopaka. I tak Kubuś trafił ponownie do schroniskowego kojca. Po kilku miesiącach psiak ponownie został adoptowany. Niestety i tym razem do nas wrócił... Czy tak ma wyglądać jesień jego życia? Czy naprawdę na to zasłużył? Jaki jest Kubuś? Chłopak zupełnie nie wygląda na swoje lata. Jest wesołym, małym pieskiem. Na wybiegu czy spacerze z przyjemnością korzysta z chwil beztroski - uwielbia biegać, węszyć, tarzać się w trawie. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem. 

Yana

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 4 lat(a) 1 miesiąc

Yana przyjechała do naszego schroniska z Ukrainy. Tuż po wybuchu wojny. Jest bardzo nieufna i wycofana, ale z ciekawością obserwuje pracowników i wolontariuszy oraz coraz bardziej się na nich otwiera i socjalizuje. Na pewno wymaga dużo pracy, bo obecnie nie daje się nawet dotknąć ani tym bardziej zapiąć na smycz. Ale wierzymy, że jedyną przeszkodą, która nas jeszcze ogranicza w bliższym poznaniu Yany jest czas. Pies "bez przeszłości" potrzebuje go na zdecydowanie dużo więcej. Dlatego Yana szuka człowieka skłonnego poświęcić jej praktycznie każdą wolną chwilę. Świadomego ogromnego wyzwania jakie niesie za sobą nauczenie psa, że człowiek może być również przyjacielem.

Iwan

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 10 lat(a) 1 miesiąc

Iwan przyjechał do nas z Ukrainy. Był najstarszym i najbardziej puchatym psiakiem jakie do nas przyjechały. Niestety nie wiemy nic o jego przeszłości. Wiemy za to, że jest spokojnym, starszym panem, który przepada za drzemką i dobrym jedzonkiem ;-) Iwan unika obcych ludzi, nie lubi dotyku. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Na razie psiak nie chodzi na smyczy. Korzysta za to z wybiegu. Idealny dla niego byłby spokojny dom z ogrodem w którym mógłby się cieszyć promieniami słońca

Kirył

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 3 lat(a) 2 miesiące(y)

Kirył to młody psiak, który przyjechał do nas z Ukrainy. Jest typowym lękusem. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Ponieważ na razie nie chodzi na smyczy najlepszym rozwiązaniem dla niego byłby spokojny dom z ogrodem

Sofia

Data przyjęcia: 7 lutego 2022

Wiek: 8 lat(a) 3 miesiące(y)

SOFIA – Minęło 8 długich miesięcy dla Sofii w schronisku. Mała sunia przywieziona w czerwonych szeleczkach wraz ze smyczą automatyczną, znaleziona w lesie w okolicach Paprocan. Myśleliśmy, że właściciel szybko się odnajdzie, że pewnie sunia wystraszyła się czegoś i uciekła. Mijały dni, tygodnie, miesiące a po Sofię – bo takie dostała imię w schronisku – nikt nie zadzwonił, nikt nie chciał jej odebrać. I tak sunia została z nami. Po obowiązkowej kwarantannie dziewczyna miała pójść do adopcji. Tak się jednak nie stało. Psina jest bowiem cały czas leczona… Ile jeszcze czasu trwać będzie jej leczenie? Trudno powiedzieć. Niestety pobyt w schronisku nie wpływa dobrze na Sofię. W kochającym domku sunia poczułaby się z pewnością dużo lepiej. Szybciej dochodziłaby do siebie. Tylko czy znajdzie się rodzina, która pokocha małą i otoczy ją opieką? Szukamy dla Sofii odpowiedzialnego, troskliwego opiekuna.  

Hektor

Data przyjęcia: 16 września 2021

Wiek: 5 lat(a) 3 miesiące(y)

Hektor jest psem nadpobudliwym, reaktywnym. Bardzo ciężko mu opanować emocje. To pies, który w swoim życiu dużo przeszedł. Człowiek go zawiódł, porzucił. Co przeszedł w życiu wie tylko on i ten kto zafundował mu taki los. Hektor jest psem, który nie radzi sobie zbyt dobrze z emocjami. Bardzo szybko pobudza się. Dlatego należy unikać zabaw opartych na łańcuchu łowieckim, zabaw typu pogoń. Piłeczki, aport nie są wskazane. Bardziej praca polega na przekierowaniu psa na węszenie, co działa na niego uspakajająco. Hektor nie będzie psem kanapowym. To typowy pies do pracy – w dobrym tego słowa znaczeniu. Sprawdzi się bardzo przy stróżowaniu. Może zamieszkać w dobrze zbudowanym kojcu, z możliwością spacerów i codziennym kontaktem z człowiekiem. Nie wydamy psa na łańcuch ani na stałe zamknięcie w kojcu. Osoba, która zdecyduje się na adopcję Hektora może liczyć również na pomoc trenerską i behawioralną Chaty Leona. Hektor obecnie przebywa w Chata Leona na terapii behawioralnej.  

Maniuś

Data przyjęcia: 6 sierpnia 2021

Wiek: 13 lat(a) 9 miesiące(y)

Często trafiają do schroniska psy tzw nieadopcyjne, czyli takie które boją się człowieka, obroży, smyczy. Psy, które nie widzą lub nie słyszą. Takie z którymi trzeba popracować, pokazać, że nie każdy człowiek to zagrożenie. Takie psiaki mają małe szanse na adopcję a jeśli do tego jest to senior to szanse te jeszcze maleją. My jednak wierzymy, że warto przedstawiać wam również takich podopiecznych i że ktoś okaże wielkie serce i zdecyduje się na ich adopcje. Jednym z takich psów jest Maniuś. W sierpniu 2021 roku został przywieziony do schroniska przez Straż Miejską z ulicy Paprocańskiej gdzie się błąkał. Maniuś to nieduży około 13-letni piesek. Można go przekupić przysmakami, bo straszny z niego łasuch. Lubi też głaskanie i delikatne czesanie szczotką. Z uwagi na to, że Maniuś słabo widzi i być może też nie za dobrze słyszy musi zamieszkać w spokojnym domu, w którym opiekun okaże mu cierpliwość i delikatność. Nie polecamy go też do domu z dziećmi.. Tak niewiele mu potrzeba..

Rex

Data przyjęcia: 27 lipca 2021

Wiek: 12 lat(a) 9 miesiące(y)

Rex jest mega pozytywnym psiakiem. Z uwagi na krótki ogonek, gdy się cieszy to całym sobą. W schronisku mówimy o nim pieszczoch, bo pieścić chciałby się cały czas i tylko własne zabawki stawia ponad to, bo wtedy pilnuje ich na każdym kroku. Jest to silny psiak, jak przystało na typ buldoga, zatem przyszły opiekun, który ćwiczy crossfit lub pakuje na siłce będzie miał szansę się wykazać. Rex ładnie chodzi na szelkach i smyczy. Nie znamy stosunku do kotów. Do psów też ciężko określić, ponieważ na wybiegu Rex z reguły ma przy sobie jakieś zabawki i to pochłania wówczas całą jego uwagę. Niestety z powodu nadmiaru energii byli opiekunowie postanowili zamknąć Rexa w kojcu, więc jego życie nie było szczęśliwe. Tym bardziej jego pozytywne nastawienie zdumiewa mimo tak smutnego życia. Jeśli nasz przystojniak przyprawił kogoś o szybsze bicie serca, to zapraszamy na wizytę zapoznawczą lub spacer z udziałem wolontariuszki. Na żywo chłopak zyskuje bardziej niż na zdjęciach.

Moris

Data przyjęcia: 3 czerwca 2021

Wiek: 11 lat(a) 11 miesiące(y)

Moris do dziś nie pozwala sobie założyć obroży. Przy każdej próbie piszczy i ucieka. Pomimo, że oswajanie z obrożą odbywa się małymi krokami to wciąż się boi. Co ten biedak przeżył?! Serce nam pęka jak patrzymy w jego smutne oczy. Psiak zrobił w schronisku duże postępy, cieszy się na widok znajomego człowieka, pozwala się głaskać i widać że sprawia mu to przyjemność. Jednak nadal jest w nim lęk... Potrzebuje cierpliwego, spokojnego opiekuna i domu w którym poczuje się bezpiecznie. Polecamy Morisa raczej do domu bez małych dzieci. Czy ktoś go pokocha? Mam nadzieję, że tak. Czy może resztę życia spędzi w schronisku? Wierzymy, że nie.

Laki

Data przyjęcia: 30 marca 2021

Wiek: 7 lat(a) 9 miesiące(y)

LAKI przypomina psa z książek czy filmów przygodowych. To taki duży kudłaty włóczykij. Do schroniska trafił z kawałkiem łańcucha przy szyi, więc coś w tym jest. Prawdopodobnie zerwał się z niewoli i wybrał wolność. Lakuś to pies lubiący wędrówki i węszenie, tropienie, nosework. Ładnie chodzi na smyczy, więc spacery z nim to wielka przyjemność. Jest psem broniącym zasobów, więc w początkowym okresie po adopcji wskazana będzie praca z behawiorystą lub trenerem. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna, kogoś kto lubi wyzwania i pracę z psem. Laki najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt. Mamy wielką nadzieję, że ktoś pokocha Lakiego, bo to wspaniały pies.

Saba

Data przyjęcia: 15 grudnia 2020

Wiek: 11 lat(a) 5 miesiące(y)

Saba - odzwierciedlenie psiej bohaterki z "Pustyni i Puszczy" zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Wierna do końca, kochająca człowieka nad życie. Jej majstatyczny wygląd i niesamowita siła idą w parze z przyjacielskim, łagodnym charakterem i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Ze stoickim spokojem znosi czesanie, kąpanie. Ładnie chodzi na smyczy, nawet w towarzystwie innych psiaków. Niestety w trakcie pobytu w schronisku u suni stwierdzono silne zwyrodnienie kręgosłupa. Saba cierpi również na nowotwór. Codziennie musi przyjmować leki i specjalistyczną karmę. To oraz jej wiek i gabaryty zmniejszają jej szanse na dom prawie do zera. Saba potrzebuje przewidywalnego rytmu dnia, poczucia bezpieczeństwa.   Jeżeli nie możesz zaadoptować suni może podarujesz jej specjalistyczną karmę? W schronisku Sabcia je suchą karmę Royal Canin Gastrointestinal Low Fat.

Rollo

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 13 lat(a) 10 miesiące(y)

Rollo i Raja czyli nasze "stare" dobre schroniskowe małżeństwo. Obrzucasz je przelotnym spojrzeniem i widzisz tylko dwa niczym nie wyróżniające się kundelki, ale jeśli zatrzymasz się choć na chwilę i przyjrzysz się im z bliska, wtedy gwarantuję, że dostrzeżesz to, co w nich wyjątkowe - wsparcie, wzajemną troskę i miłość, która pokonała najgorsze psie piekło, jakie możesz sobie wyobrazić - Radysy. Gdy tak stoją za kratami, ich oczy zdają się mówić: "Skoro razem przetrwaliśmy ten koszmar, to teraz może być już tylko lepiej. Gdzie są więc Nasi ludzie, Ci, którzy położą kres naszej tęsknocie za kochającym człowiekiem i bezpiecznym domem?" Rollo -  delikatny, spokojny i cichy samiec, ładnie chodzący na smyczy, Raja - bardziej nieśmiała niż małżonek, wpatrzona w niego jak w obrazek, podąża za nim krok w krok, powoli przełamuje swój lęk przed smyczą, ważne, by w zasięgu wzroku był Rollo - za nim pójdzie na koniec świata.

Rubin

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 6 lat(a)

Rubin podobnie jak Rika przyjechał do nas z Radys. Również on jest psem lękliwym, nieufnym. Paraliżuje go smycz. Przyszły opiekun będzie musiał wykonać sporą pracę aby nauczyć go chodzenia na smyczy, przekonać do siebie. Jest to psiak któremu trzeba poświęcić dużo uwagi

Roma

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 10 lat(a) 10 miesiące(y)

Roma przyjechała do naszego schroniska z Radys. Co musiała przejść możemy się tylko domyślać. Duża, majestatyczna sunia panicznie bojąca się człowieka. W pierwszym kontakcie obszczekuje go groźnie - nie jest to jednak oznaka agresji lecz lęku. Roma pomału przekonuje się do człowieka, niepewnie podchodzi po smaczki. Adopcja suni nie będzie prosta. Przyszły opiekun musi mieć bowiem na uwadze czas jaki trzeba jej poświecić. Przed nim stanie duże wyzwanie. Trzeba będzie ją nauczyć chodzenia na smyczy, dotyku... 

Reni

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 10 lat(a) 10 miesiące(y)

Reni trafiła do nas wraz z innymi psiakami z likwidowanego "schroniska" w Radysach. Mimo pracy wolontariuszy sunia nadal nie chodzi na smyczy, jest lękliwa. Z przyjemnością jednak korzysta z wybiegów

Raja

Data przyjęcia: 3 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 10 miesiące(y)

Trudno opisać Raję bez Rollo - psy są bowiem ze sobą bardzo zżyte, w schronisku mówimy o nich "małżeństwo". Psiaki przyjechały do nas z Radys w lipcu 2020. Przyjechały w tygodniowym odstępie czasu co sugeruje, że to właśnie u nas psiaki poznały się i bardzo polubiły. Nie od razu jednak zamieszkały razem. Początkowo kojce dzieliły z innymi Radysiakami. Szybko się jednak okazało, że tę dwójkę łączy coś niezwykłego. I tak od ponad dwóch lat Raja i Rollo wspólnie dzielą schroniskowe radości i troski. Wszystko robią razem: śpią wtulone mocno w siebie, razem się bawią, jedzą, wychodzą na spacery, eksplorują... a po kilkuminutowej "rozłące" witają się, tak jakby nie widziały się przynajmniej kilka dni - z czułością liżą się po pyszczkach. Wspaniale jest obserwować tę parę, jak wzajemnie o siebie dbają, troszczą się. Do pełni happy endu tej historii brakuje tylko domku. Czy uda nam się go znaleźć

Corso

Data przyjęcia: 26 lutego 2018

Wiek: 12 lat(a)

Corso jest starszym psem. Z racji swojej postury wzbudza u odwiedzających respekt. Nieprzepada bowiem za obcymi. Jednak jak już kogoś pozna pokazuje się z jak najlepszej strony. Corso jest bardzo silnym alergikiem - jest na specjalistycznej karmie, jest również pod stałą kontrolą lekarza. Jeżeli chciałbyś/chiałabyś podarować Corso prezent to z pewnością ucieszy się z karmy UltraHypo firmy VetLife. Leczenie Corso jest niestety kosztowne codziennie psiak przyjmuje Equoral 100 mg.  

Oli

Data przyjęcia: 25 września 2016

Wiek: 14 lat(a) 3 miesiące(y)

Oli to jeden z najstarszych i najdłużej przebywających w naszym schronisku pies. Połowę swojego życia spędził w schroniskowym kojcu. Trafił do nas z powodu agresji. Z upływem lat jednak złagodniał. Teraz zachowuje się wzorowo. Co z tego skoro jego szanse na adopcję są minimalne. Trzeba jednak wierzyć, że i jego ktoś zaprosi do swojego życia. Oli jest dużym psiakiem, bolą go już łapy. Przyjmuje suplementy na stawy i karmę gastro. Jeżeli nie możesz dać mu domu to może sprezentujesz mu zdrowe przysmaki? Oli na pewno będzie zachwycony

Pinio

Data przyjęcia: 5 lutego 2016

Wiek: 7 lat(a) 11 miesiące(y)

Pinio to psiak, który najdłużej jest w naszym schronisku. Jest bardzo lękliwy i wycofany. Nie lubi kontaktu z człowiekiem, choć smaczkami nie pogardzi ;-) Dobrze dogaduje się z innymi psami. Na razie nie daje się dotykać, nie można mu założyć obroży. Nie chodzi na smyczy :-( co utrudnia jego adopcję.