Zwierzaki do adopcji

Jakiego zwierzaka chcesz przygarnąć?

Coco

Data przyjęcia: 29 stycznia 2024

Wiek: 2 lat(a) 2 miesiące(y)

Coco to cudowny, pełen energii dorosły kocur. Uwielbia ludzi oraz inne koty. Chłopak jest chętny do zabawy wszystkimi możliwymi zabawkami. Nie pogardzi jednak dużą ilością przytulania i miziania! Coco szuka dobrego domu, kotek na pewno odwdzięczy się nowemu właścicielowi miłością i przywiązaniem.

Nero

Data przyjęcia: 25 stycznia 2024

Wiek: 2 lat(a) 1 miesiąc

Nero ma dwa lata i zdecydowanie jest przerażony życiem w schronisku. Woli przytulić się do innego kota, schować na półce i nie zbliżać na razie do człowieka. Adopcja takiego kota nie jest łatwa, ale daje naprawdę dużo satysfakcji. Nero powinien otworzyć się w ciepłym i dobrym domu. Kotek szuka świadomego i dobrego opiekuna, który poświęci mu czas i będzie cierpliwy. Nero na pewno odwdzięczy się za zapewnienie dobrego domu.

Bakuś

Data przyjęcia: 9 stycznia 2024

Wiek: 4 lat(a) 2 miesiące(y)

Nieczęsto znamy "historię" naszych psiaków. No chyba, że jest taka jak od Bakusia. Najsmutniejsza z możliwych... Taka gdy piesek zostaje sam, ponieważ jego opiekuna już nie ma. Bakuś to około czteroletni wesoły i przytulaśny piesek. Pięknie drepta na spacerach, podczas których nie zaobserwowaliśmy żadnych niepokojących zachowań. Jednak nie wiemy jak Bakuś będzie się zachowywał w domu, ponieważ najprawdopodobniej większą część dnia spędzał na ogródku. Na zdjęciach Bakuś wygląda bardzo niepozornie, ale przy bezpośrednim kontakcie od razu skrada serducha. Chcecie sami się przekonać? 

Dino

Data przyjęcia: 1 stycznia 2024

Wiek: 15 lat(a) 2 miesiące(y)

Dino zawitał w naszym schronisku w Nowy Rok. Początkowo myśleliśmy, że przestraszył się noworocznych wystrzałów i komuś uciekł. Bardzo szybo udało się znaleźć jego byłego właściciela. Niestety właściciel zrzekł się praw do psiaka :-( I tak Dino zamieszkał w schronisku ... To energiczny senior, na spacerach dziarsko maszeruje przed siebie, a po powrocie do swojego tymczasowego ,,mieszkanka’’ lubi się głaskać i wtulić w człowieka. W chwili obecnej dostaje karmę Hepatic, bo jego wątroba potrzebuje wsparcia. Ze względu na to, że bardzo szybko się pobudza szukamy dla niego spokojnego domu. Bez małych dzieci i zwierząt, miejsca w którym będzie mógł się wyciszyć i odpocząć.

Amir

Data przyjęcia: 16 grudnia 2023

Wiek: 5 lat(a) 2 miesiące(y)

Amir to czteroletni piękny kocur. Jest delikatnie wycofany, ale wędka sprawia, że zaraz rozbudza się, ostrzy pazury na drapaku z ekscytacji i oddaje się polowaniu. Na razie średnio przepada za dotykiem, no chyba że ktoś sobie zasłuży. Wtedy się rozluźnia i mruczy, kładzie się i pokazuje brzuszek do głaskania.

Big

Data przyjęcia: 29 kwietnia 2023

Wiek: 6 lat(a) 9 miesiące(y)

Adopcja Biga nie będzie prostą sprawą ponieważ psiak na razie nie chodzi na smyczy :-( Korzysta za to z wybiegów, na których uwielbia węszyć. Za każdym razem obwąchuje człowieka szukając smacznych kąsków. Do schroniska trafił wraz z innym psiakiem, który już dawno znalazł dom. Czy uda się to również w przypadku Biga? Wierzymy, że tak. Najlepszym rozwiązaniem dla psiaka byłby dom z ogrodem, z dobrze zabezpieczonym płotem. I takiego domu dla niego szukamy

Kaprys

Data przyjęcia: 27 lutego 2023

Wiek: 4 lat(a)

Kaprys to pies lękliwy, który potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i zaufać człowiekowi. Przez kilka tygodni unikał kontaktu. Teraz już coraz śmielej podchodzi do opiekunów i wolontariuszy. Rano czeka na swoją porcję puszeczki ;-) Jest jeszcze nieśmiały ale to kwestia czasu jak ponownie zaufa człowiekowi. Został przywieziony interwencyjnie do schroniska.

Yana

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 4 lat(a) 11 miesiące(y)

Yana przyjechała do naszego schroniska z Ukrainy. Jest łagodna i przyjazna wobec innych psów, w stosunku do obcych ludzi nieufna. Mimo lęku, kilka miesięcy temu nauczyła się chodzić na smyczy, akceptuje szelki, chętnie chodzi na spacery, na które czeka z niecierpliwością merdając ogonem. Z uwagi na piętno, jakie odcisnęła na niej wojna - ciągły, chwilami paraliżujący strach, Yana potrzebuje spokojnego i cierpliwego człowieka, który otoczy ją opieką, da jej poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że przestanie się bać.

Iwan

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 10 lat(a) 11 miesiące(y)

Iwan przybył do nas z Ukrainy. Był najstarszym i najbardziej puchatym psiakiem jakie do nas przyjechały. Niestety nie wiemy nic o jego przeszłości. Wiemy za to, że jest spokojnym, starszym panem, który przepada za drzemką i dobrym jedzonkiem. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Iwan coraz bardziej otwiera się na człowieka, a gdy już kogoś obdarzy zaufaniem pozwala się głaskać po brodzie. Z utęsknieniem czeka na spacer i grzecznie daje się zapiąć, bo już nauczył się pięknie chodzić na smyczy (do tego stopnia, że spacer z nim to prawdziwa przyjemność). Idealny dla niego byłby spokojny dom z ogrodem w którym mógłby się cieszyć promieniami słońca.

Kirył

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 4 lat(a)

Już prawie dwa lata Kirył jest z nami w schronisku. Przyjechał z Ukrainy. Ma przyjazny stosunek do innych psów, potrzebuje jedynie czasu, by zaufać nowym osobom. Kilka miesięcy temu nauczył się chodzić na smyczy, akceptuje szelki, na spacerach wciąż merda ogonkiem i uwielbia węszyć. Jest bardzo posłuszny, podchodzi po smaczki, choć lęk wciąż tli się w jego oczkach. Kirył czeka na kochającego człowieka, który da mu poczucie bezpieczeństwa i doda mu pewności siebie, wtedy w pełni się otworzy i pokaże jak wspaniały z niego psiak.

Hektor

Data przyjęcia: 16 września 2021

Wiek: 6 lat(a) 1 miesiąc

Hektor jest psem nadpobudliwym, reaktywnym. Bardzo ciężko mu opanować emocje. To pies, który w swoim życiu dużo przeszedł. Człowiek go zawiódł, porzucił. Co przeszedł w życiu wie tylko on i ten kto zafundował mu taki los. Hektor jest psem, który nie radzi sobie zbyt dobrze z emocjami. Bardzo szybko pobudza się. Dlatego należy unikać zabaw opartych na łańcuchu łowieckim, zabaw typu pogoń. Piłeczki, aport nie są wskazane. Bardziej praca polega na przekierowaniu psa na węszenie, co działa na niego uspakajająco. Hektor nie będzie psem kanapowym. To typowy pies do pracy – w dobrym tego słowa znaczeniu. Sprawdzi się bardzo przy stróżowaniu. Może zamieszkać w dobrze zbudowanym kojcu, z możliwością spacerów i codziennym kontaktem z człowiekiem. Nie wydamy psa na łańcuch ani na stałe zamknięcie w kojcu. Osoba, która zdecyduje się na adopcję Hektora może liczyć również na pomoc trenerską i behawioralną Chaty Leona.    

Saba

Data przyjęcia: 15 grudnia 2020

Wiek: 12 lat(a) 3 miesiące(y)

Saba - odzwierciedlenie psiej bohaterki z "Pustyni i Puszczy" zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Wierna do końca, kochająca człowieka nad życie. Jej majstatyczny wygląd i niesamowita siła idą w parze z przyjacielskim, łagodnym charakterem i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Ze stoickim spokojem znosi czesanie, kąpanie. Ładnie chodzi na smyczy, nawet w towarzystwie innych psiaków. Niestety w trakcie pobytu w schronisku u suni stwierdzono silne zwyrodnienie kręgosłupa. Saba cierpi również na nowotwór. Codziennie musi przyjmować leki i specjalistyczną karmę. To oraz jej wiek i gabaryty zmniejszają jej szanse na dom prawie do zera. Saba potrzebuje przewidywalnego rytmu dnia, poczucia bezpieczeństwa.   Jeżeli nie możesz zaadoptować suni może podarujesz jej specjalistyczną karmę? W schronisku Sabcia je suchą karmę Royal Canin Gastrointestinal Low Fat.

Rubin

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 6 lat(a) 10 miesiące(y)

Rubin podobnie jak Rika przyjechał do nas z Radys. Również on jest psem lękliwym, nieufnym. Paraliżuje go smycz. Przyszły opiekun będzie musiał wykonać sporą pracę aby nauczyć go chodzenia na smyczy, przekonać do siebie. Jest to psiak któremu trzeba poświęcić dużo uwagi

Roma

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 8 miesiące(y)

Roma przyjechała do naszego schroniska z Radys. Co musiała przejść, możemy się tylko domyślać. Przyjaźnie reaguje na inne psy, zaś na obcych ludzi czasem szczeka ze strachu, w stresującej sytuacji nie wykazuje agresji, wycofuje się. Gdy poświęci się jej czas podchodzi blisko i bierze z ręki przysmaki. Od niedawna chodzi też na spacery i coraz lepiej jej to wychodzi. Nadal się boi, ale poczynione postępy dają nadzieję na dalsze pozytywne przemiany. Ta skrzywdzona sunia z trudną przeszłością marzy o cierpliwym, kochającym człowieku, który otoczy ją troską, pomoże pokonać lęk, zbudować pewność siebie i zaufać na nowo.  

Reni

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 8 miesiące(y)

Reni trafiła do nas wraz z innymi psiakami z likwidowanego "schroniska" w Radysach. Mimo pracy wolontariuszy sunia nadal nie chodzi na smyczy, jest lękliwa. Z przyjemnością jednak korzysta z wybiegów

Corso

Data przyjęcia: 26 lutego 2018

Wiek: 12 lat(a) 10 miesiące(y)

Corso jest starszym psem. Z racji swojej postury wzbudza u odwiedzających respekt. Nieprzepada bowiem za obcymi. Jednak jak już kogoś pozna pokazuje się z jak najlepszej strony. Corso jest bardzo silnym alergikiem - jest na specjalistycznej karmie, jest również pod stałą kontrolą lekarza. Jeżeli chciałbyś/chiałabyś podarować Corso prezent to z pewnością ucieszy się z karmy UltraHypo firmy VetLife. Leczenie Corso jest niestety kosztowne codziennie psiak przyjmuje Equoral 100 mg.  

Pinio

Data przyjęcia: 5 lutego 2016

Wiek: 8 lat(a) 9 miesiące(y)

Pinio to psiak, który najdłużej jest w naszym schronisku. Jest bardzo lękliwy i wycofany. Nie lubi kontaktu z człowiekiem, choć smaczkami nie pogardzi ;-) Dobrze dogaduje się z innymi psami. Na razie nie daje się dotykać, nie można mu założyć obroży. Nie chodzi na smyczy :-( co utrudnia jego adopcję.