Zwierzaki do adopcji

Jakiego zwierzaka chcesz przygarnąć?

Benek

Data przyjęcia: 26 sierpnia 2022

Wiek: Rok i 5 miesiące(y)

Benek to przesympatyczny i lgnący do człowieka kot. Zwraca na siebie uwagę poprzez piękne, aksamitne czarne futerko. Nawet w samotności śpiewa kocie arie. Przy człowieku jest bardzo czuły, uwielbia zabawy i drapanie za uchem. Czasami wychodzi z niego mały łobuziak, więc zalecamy, żeby był jedynakiem.

Czarne koty są niezauważalne przez odwiedzających w schronisku. Rudzielce, buraski, tricolorki … szybko znajdują domy … a czarne koty czekają. I tak u nas czeka Bartek… młody około roczny kot o pięknym aksamitnym ale czarnym futerku.
Serce się nam łamie jak patrzymy na niego. On tak bardzo chciałby mieć swojego człowieka, któremu mógłby mruczeć z zadowolenia do ucha. Tak bardzo potrzebuje bliskości.
Dlaczego tak miły mruczek jest pomijany w adopcjach? Może to wpływ przesądów, że czarny kot przynosi pecha. Ale czy wiecie, że w innych krajach jest wręcz przeciwnie? We Francji czarny kot przynosi szczęście mieszkańcom domu, w Japonii bogactwo, w Wielkiej Brytanii młodym dziewczynom ma zapewnić wielu adoratorów… Mhhh czy to znaczy, że Benek powinien zmienić „obywatelstwo”

Benek jest wykastrowany, zaczipowany, posiada szczepienia na wściekliznę i choroby zakaźne, test Fil, Felv negatywne.

Czaruś

Data przyjęcia: 26 sierpnia 2022

Wiek: 4 lat(a) 2 miesiące(y)

Czaruś to energiczny, średniej wielkości psiak. Na widok człowieka wesoło podskakuje w kojcu zapraszając na wspólny spacer. Co taki sympatyczny psiak robi jeszcze w schronisku? Trudno powiedzieć. Możemy się jedynie domyślać powodu jego porzucenia. Do schroniska trafił brudny i zapchlony. Ze spokojem "zniósł" wszystkie zabiegi pielęgnacyjne - mycie, czesanie... Teraz jest nie do poznania :-) Jest radosnym, młodym psem w pełni gotowym do adopcji. Tylko domku nie widać...

Kubuś

Data przyjęcia: 23 sierpnia 2022

Wiek: 15 lat(a) 5 miesiące(y)

Kubuś jako młody psiak został adoptowany z naszego schroniska. Niestety po 14 latach jego były "opiekun" postanowił go oddać. Powód oddania? Pies ponoć szczekał pod nieobecność rodziny. Postanowiono więc pozbyć się chłopaka. I tak Kubuś trafił ponownie do schroniskowego kojca. Po kilku miesiącach psiak ponownie został adoptowany. Niestety i tym razem do nas wrócił... Czy tak ma wyglądać jesień jego życia? Czy naprawdę na to zasłużył?
Jaki jest Kubuś? Chłopak zupełnie nie wygląda na swoje lata. Jest wesołym, małym pieskiem. Na wybiegu czy spacerze z przyjemnością korzysta z chwil beztroski - uwielbia biegać, węszyć, tarzać się w trawie. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem. 

Klakier

Data przyjęcia: 19 sierpnia 2022

Wiek: 4 miesiące(y)

Klakier to mały, dziki kociak. Niestety stroni od kontaktu z człowiekiem dogaduje się za to z innymi kotami. W warunkach schroniskowych zamyka się jeszcze bardziej. Na widok człowieka ucieka. Czy mały, w dodatku czarny dzikus ma szansę na kochający domek?

Saba II

Data przyjęcia: 19 sierpnia 2022

Wiek: 3 lat(a) 2 miesiące(y)

Saba jest bardzo aktywnym psem. Jest nastawiona na ludzi i szuka usilnie z nimi kontaktu. Jest też dużym łasuchem, za smaczki wykona każdą komendę ;-) Jest bardzo karna i posłuszna. Uwielbia pieszczoty. Ktoś kto podaruje jej dom zyska prawdziwego psiego przyjaciela.

Soner

Data przyjęcia: 1 sierpnia 2022

Wiek: 2 lat(a) 2 miesiące(y)

Soner to wspaniały, duży pies z pokładami szczenięcej radości. Jak każdy psi podrostek potrzebuje jeszcze nauki ogłady. Poza tym wesoły przytulas z niego. Lubi towarzystwo człowieka, długie spacery i zabawy. Polecamy go szczególnie dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas.
 

Bunia

Data przyjęcia: 25 lipca 2022

Wiek: 2 lat(a) 3 miesiące(y)

Bunia około dwuletnia kotka trafiła do nas pod koniec lipca z urazem prawej gałki ocznej. Niestety oka nie udało się uratować. W trybie pilnym kotka musiała być operowana. Leczenie i rekonwalescencja trwała kilka miesięcy. Teraz dziewczyna jest w pełni gotowa do adopcji. Tylko czy ktoś zechce jednooką kocią damę?

Bunia jest wysterylizowana, zaszczepiona (wścieklizna, choroby zakaźne), odrobaczona, zaczipowana, test FIV/Felv negatywny.

Sofia

Data przyjęcia: 7 lutego 2022

Wiek: 7 lat(a) 8 miesiące(y)

SOFIA – Minęło 8 długich miesięcy dla Sofii w schronisku. Mała sunia przywieziona w czerwonych szeleczkach wraz ze smyczą automatyczną, znaleziona w lesie w okolicach Paprocan. Myśleliśmy, że właściciel szybko się odnajdzie, że pewnie sunia wystraszyła się czegoś i uciekła. Mijały dni, tygodnie, miesiące a po Sofię – bo takie dostała imię w schronisku – nikt nie zadzwonił, nikt nie chciał jej odebrać. I tak sunia została z nami. Po obowiązkowej kwarantannie dziewczyna miała pójść do adopcji. Tak się jednak nie stało. Psina jest bowiem cały czas leczona… Ile jeszcze czasu trwać będzie jej leczenie? Trudno powiedzieć. Niestety pobyt w schronisku nie wpływa dobrze na Sofię. W kochającym domku sunia poczułaby się z pewnością dużo lepiej. Szybciej dochodziłaby do siebie. Tylko czy znajdzie się rodzina, która pokocha małą i otoczy ją opieką? Szukamy dla Sofii odpowiedzialnego, troskliwego opiekuna.

 

Dżeki

Data przyjęcia: 11 listopada 2021

Wiek: 10 lat(a) 11 miesiące(y)

DŻEKI nie miał łatwego życia. Przez wiele lat jego całym światem był betonowy kojec i pseudo „buda” sklecona z kilku desek. Psiak nie miał zapewnionych spacerów, opieki weterynaryjnej. Do jedzenia dostawał tylko resztki… Został odebrany interwencyjnie i tak zamieszkał w tyskim schronisku.
Teraz chłopak nadrabia stracone lata. Uwielbia spacery, węszenie. Bardzo zabiega o kontakt z człowiekiem. Jest „dużym” łasuchem. Zostawiony sam w kojcu za wszelką cenę stara się wyjść. Tak bardzo potrzebuje Kogoś kto go pokocha.
Czy Ktoś pokaże Dżekiemu, że życie z człowiekiem jest całkiem przyjemne? Czy Ktoś da mu dach nad głową, zaprosi go do swojego życia? Bardzo na to liczymy…

Maniuś

Data przyjęcia: 6 sierpnia 2021

Wiek: 13 lat(a) 2 miesiące(y)

Często trafiają do schroniska psy tzw nieadopcyjne, czyli takie które boją się człowieka, obroży, smyczy. Psy, które nie widzą lub nie słyszą. Takie z którymi trzeba popracować, pokazać, że nie każdy człowiek to zagrożenie. Takie psiaki mają małe szanse na adopcję a jeśli do tego jest to senior to szanse te jeszcze maleją. My jednak wierzymy, że warto przedstawiać wam również takich podopiecznych i że ktoś okaże wielkie serce i zdecyduje się na ich adopcje.
Jednym z takich psów jest Maniuś. W sierpniu 2021 roku został przywieziony do schroniska przez Straż Miejską z ulicy Paprocańskiej gdzie się błąkał. Maniuś to nieduży około 13-letni piesek. Można go przekupić przysmakami, bo straszny z niego łasuch. Lubi też głaskanie i delikatne czesanie szczotką. Z uwagi na to, że Maniuś słabo widzi i być może też nie za dobrze słyszy musi zamieszkać w spokojnym domu, w którym opiekun okaże mu cierpliwość i delikatność. Nie polecamy go też do domu z dziećmi.. Tak niewiele mu potrzeba...

Rex

Data przyjęcia: 27 lipca 2021

Wiek: 12 lat(a) 3 miesiące(y)

Rex jest mega pozytywnym psiakiem. Z uwagi na krótki ogonek, gdy się cieszy to całym sobą. W schronisku mówimy o nim pieszczoch, bo pieścić chciałby się cały czas i tylko własne zabawki stawia ponad to, bo wtedy pilnuje ich na każdym kroku. Jest to silny psiak, jak przystało na typ buldoga, zatem przyszły opiekun, który ćwiczy crossfit lub pakuje na siłce będzie miał szansę się wykazać. Rex ładnie chodzi na szelkach i smyczy. Nie znamy stosunku do kotów. Do psów też ciężko określić, ponieważ na wybiegu Rex z reguły ma przy sobie jakieś zabawki i to pochłania wówczas całą jego uwagę. Niestety z powodu nadmiaru energii byli opiekunowie postanowili zamknąć Rexa w kojcu, więc jego życie nie było szczęśliwe. Tym bardziej jego pozytywne nastawienie zdumiewa mimo tak smutnego życia. Jeśli nasz przystojniak przyprawił kogoś o szybsze bicie serca, to zapraszamy na wizytę zapoznawczą lub spacer z udziałem wolontariuszki. Na żywo chłopak zyskuje bardziej niż na zdjęciach.

Moris

Data przyjęcia: 3 czerwca 2021

Wiek: 11 lat(a) 5 miesiące(y)

Moris do dziś nie pozwala sobie założyć obroży. Przy każdej próbie piszczy i ucieka. Pomimo, że oswajanie z obrożą odbywa się małymi krokami to wciąż się boi. Co ten biedak przeżył?! Serce nam pęka jak patrzymy w jego smutne oczy. Psiak zrobił w schronisku duże postępy, cieszy się na widok znajomego człowieka, pozwala się głaskać i widać że sprawia mu to przyjemność. Jednak nadal jest w nim lęk... Potrzebuje cierpliwego, spokojnego opiekuna i domu w którym poczuje się bezpiecznie. Polecamy Morisa raczej do domu bez małych dzieci. Czy ktoś go pokocha? Mam nadzieję, że tak. Czy może resztę życia spędzi w schronisku? Wierzymy, że nie.

Cola

Data przyjęcia: 21 kwietnia 2021

Wiek: 8 lat(a) 6 miesiące(y)

Cola, ulubienica wszystkich pracowników i wolontariuszy. I każdego kto ją tylko pozna. Jej po prostu nie da się nie pokochać. Niestety ciągle na tyle za mało, żeby dać Coli dom.
Maleńka sunia jest wielkim przytulasem, grzecznie drepcze na spacerkach, jest pogodnie nastawiona zarówno do dzieci jak i innych psów czy kotów. Ale ma też swoją słodką tajemnicę - cukrzycę. Musi mieć codziennie podawaną insulinę i być karmiona specjalistyczną karmą. Oczywiście jest bardzo dzielna i wszystkie zabiegi znosi cierpliwie.
Nie pozwólmy by ta choroba stała się dla Coli wyrokiem - skazującym ją na dożywocie w schronisku…
 
Cola najbardziej oczywiście ucieszy się z domku, jeżeli jednak nie możesz zaadoptować suni możesz jej podarować suchą karmę Royal Canin Diabetic.

Laki

Data przyjęcia: 30 marca 2021

Wiek: 7 lat(a) 3 miesiące(y)

LAKI przypomina psa z książek czy filmów przygodowych. To taki duży kudłaty włóczykij. Do schroniska trafił z kawałkiem łańcucha przy szyi, więc coś w tym jest. Prawdopodobnie zerwał się z niewoli i wybrał wolność. Lakuś to pies lubiący wędrówki i węszenie, tropienie, nosework. Ładnie chodzi na smyczy, więc spacery z nim to wielka przyjemność. Jest psem broniącym zasobów, więc w początkowym okresie po adopcji wskazana będzie praca z behawiorystą lub trenerem. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna, kogoś kto lubi wyzwania i pracę z psem. Laki najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt. Mamy wielką nadzieję, że ktoś pokocha Lakiego, bo to wspaniały pies.

Saba

Data przyjęcia: 15 grudnia 2020

Wiek: 10 lat(a) 11 miesiące(y)

Saba - odzwierciedlenie psiej bohaterki z "Pustyni i Puszczy" zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Wierna do końca, kochająca człowieka nad życie.
Jej majstatyczny wygląd i niesamowita siła idą w parze z przyjacielskim, łagodnym charakterem i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Ze stoickim spokojem znosi czesanie, kąpanie. Ładnie chodzi na smyczy, nawet w towarzystwie innych psiaków. Niestety w trakcie pobytu w schronisku u suni stwierdzono silne zwyrodnienie kręgosłupa. Saba cierpi również na nowotwór. Codziennie musi przyjmować leki i specjalistyczną karmę. To oraz jej wiek i gabaryty zmniejszają jej szanse na dom prawie do zera. Saba potrzebuje przewidywalnego rytmu dnia, poczucia bezpieczeństwa.
 
Jeżeli nie możesz zaadoptować suni może podarujesz jej specjalistyczną karmę? W schronisku Sabcia je suchą karmę Royal Canin Gastrointestinal Low Fat.

Rollo

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 13 lat(a) 4 miesiące(y)

Rollo i Raja czyli nasze "stare" dobre schroniskowe małżeństwo. Obrzucasz je przelotnym spojrzeniem i widzisz tylko dwa niczym nie wyróżniające się kundelki, ale jeśli zatrzymasz się choć na chwilę i przyjrzysz się im z bliska, wtedy gwarantuję, że dostrzeżesz to, co w nich wyjątkowe - wsparcie, wzajemną troskę i miłość, która pokonała najgorsze psie piekło, jakie możesz sobie wyobrazić - Radysy. Gdy tak stoją za kratami, ich oczy zdają się mówić: "Skoro razem przetrwaliśmy ten koszmar, to teraz może być już tylko lepiej. Gdzie są więc Nasi ludzie, Ci, którzy położą kres naszej tęsknocie za kochającym człowiekiem i bezpiecznym domem?" Rollo -  delikatny, spokojny i cichy samiec, ładnie chodzący na smyczy, Raja - bardziej nieśmiała niż małżonek, wpatrzona w niego jak w obrazek, podąża za nim krok w krok, powoli przełamuje swój lęk przed smyczą, ważne, by w zasięgu wzroku był Rollo - za nim pójdzie na koniec świata.

Rika

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 6 lat(a) 4 miesiące(y)

Rika przyjechała do naszego schroniska z likwidowanych Radys. Od początku sunia bardzo bała się kontaktu z człowiekiem. Była bardzo wycofana, lękliwa. Pomimo pracy z sunią, nadal jest bardzo nieufna. Nie daje się zapiąć na smycz czy dotknąć. Dlatego adopcja Riki nie będzie łatwą sprawą. Rika bowiem potrzebuje świadomego pracy z psem człowieka. Kogoś kto małymi kroczkami będzie uczył ją wspólnego życia.

Rubin

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 5 lat(a) 6 miesiące(y)

Rubin podobnie jak Rika przyjechał do nas z Radys. Również on jest psem lękliwym, nieufnym. Paraliżuje go smycz. Przyszły opiekun będzie musiał wykonać sporą pracę aby nauczyć go chodzenia na smyczy, przekonać do siebie. Jest to psiak któremu trzeba poświęcić dużo uwagi.

Roma

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 10 lat(a) 4 miesiące(y)

Roma przyjechała do naszego schroniska z Radys. Co musiała przejść możemy się tylko domyślać. Duża, majestatyczna sunia panicznie bojąca się człowieka. W pierwszym kontakcie obszczekuje go groźnie - nie jest to jednak oznaka agresji lecz lęku. Roma pomału przekonuje się do człowieka, niepewnie podchodzi po smaczki. Adopcja suni nie będzie prosta. Przyszły opiekun musi mieć bowiem na uwadze czas jaki trzeba jej poświecić. Przed nim stanie duże wyzwanie. Trzeba będzie ją nauczyć chodzenia na smyczy, dotyku... 

Raja

Data przyjęcia: 3 lipca 2020

Wiek: 11 lat(a) 4 miesiące(y)

Trudno opisać Raję bez Rollo - psy są bowiem ze sobą bardzo zżyte, w schronisku mówimy o nich "małżeństwo". Psiaki przyjechały do nas z Radys w lipcu 2020. Przyjechały w tygodniowym odstępie czasu co sugeruje, że to właśnie u nas psiaki poznały się i bardzo polubiły. Nie od razu jednak zamieszkały razem. Początkowo kojce dzieliły z innymi Radysiakami. Szybko się jednak okazało, że tę dwójkę łączy coś niezwykłego. I tak od ponad dwóch lat Raja i Rollo wspólnie dzielą schroniskowe radości i troski. Wszystko robią razem: śpią wtulone mocno w siebie, razem się bawią, jedzą, wychodzą na spacery, eksplorują... a po kilkuminutowej "rozłące" witają się, tak jakby nie widziały się przynajmniej kilka dni - z czułością liżą się po pyszczkach. Wspaniale jest obserwować tę parę, jak wzajemnie o siebie dbają, troszczą się. Do pełni happy endu tej historii brakuje tylko domku. Czy uda nam się go znaleźć?

Corso

Data przyjęcia: 26 lutego 2018

Wiek: 11 lat(a) 6 miesiące(y)

Corso jest starszym psem. Z racji swojej postury wzbudza u odwiedzających respekt. Nieprzepada bowiem za obcymi. Jednak jak już kogoś pozna pokazuje się z jak najlepszej strony. Corso jest bardzo silnym alergikiem - jest na specjalistycznej karmie, jest również pod stałą kontrolą lekarza.

Jeżeli chciałbyś/chiałabyś podarować Corso prezent to z pewnością ucieszy się z karmy UltraHypo firmy VetLife.

Leczenie Corso jest niestety kosztowne codziennie psiak przyjmuje Equoral 100 mg.