Zwierzaki do adopcji

Jakiego zwierzaka chcesz przygarnąć?

Baster

Data przyjęcia: 23 lipca 2024

Wiek: 5 lat(a)

Powroty z adopcji są nieodłączną częścią naszych działań. Tego niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć, że z różnych przyczyn zwierzęta ponownie trafiają do schroniska. Jednak szczęście w nieszczęściu pojawia się wtedy, gdy pies na nowy dom może czekać w... domu. Tak jak adoptowany w styczniu Baster. Niestety, pomimo starań, aktualna opiekunka nie jest w stanie fizycznie sprostać jego energii i z bólem serca zmuszona jest szukać mu nowego domu. Ten sympatyczny 5-letni psiak w typie labradora bardzo pobudza się na widok psów, ludzi, rowerów. Choć nie ma w tym agresji, to Baster bardzo się wyrywa i szczeka, co powoduje że ciężko go najzwyczajniej w świecie utrzymać. Na szczęście w domu zachowuje się wzorowo, również podczas nieobecności domowników. Dla pieska szukamy świadomego i spokojnego opiekuna, znającego rasę, osobę silną, nastawioną na pracę z psem. UWAGA - Baster nie przebywa w schronisku.

Diament

Data przyjęcia: 27 czerwca 2024

Wiek: 3 lat(a) 10 miesiące(y)

Diament został adoptowany z naszego schroniska jako mały kociak. Teraz jest już dorosłym, 4 letnim kocurem. Była opiekunka oddała go z przyczyn losowych. Z tego co się dowiedzieliśmy kot drapał meble i źle reagował na małe dziecko. Jaka jest prawda tego się pewnie nie dowiemy. Teraz najważniejsze jest znaleźć mu nowy, ODPOWIEDZIALNY dom. Z tego co zaobserwowaliśmy Diament jest dużym pieszczochem, nie lubi jednak podnoszenia. Może źle mu się ono kojarzy? W schronisku trwa remont kociarni. Dlatego nasi koci podopieczni mają dla siebie mało przestrzeni. Diament zamienił mieszkanie, w którym mógł się swobodnie poruszać, na klatkę. Bardzo zależy nam aby jak najszybciej  kocurek odnalazł swoją nową rodzinę

Jagna

Data przyjęcia: 20 czerwca 2024

Wiek: 2 miesiące(y)

Dwójka rodzeństwa - czarna Jagna oraz biało-czarny Aram poszukują swoich domów (a może domu? Dwupak zawsze wskazany i polecany). Kociaki jak to dzieci - lubią się bawić i być w centrum uwagi Aram oraz Jagna są zdrowi i gotowe, by opuścić mury schroniska. Z dnia na dzień widać jak podrastają i zmieniają się. Dlatego tak ważne jest dla nas, by szybko znalazły bezpieczne i dobre domy.

Aram

Data przyjęcia: 20 czerwca 2024

Wiek: 2 miesiące(y)

Dwójka rodzeństwa - czarna Jagna oraz biało-czarny Aram poszukują swoich domów (a może domu? Dwupak zawsze wskazany i polecany). Kociaki jak to dzieci - lubią się bawić i być w centrum uwagi Aram oraz Jagna są zdrowi i gotowe, by opuścić mury schroniska. Z dnia na dzień widać jak podrastają i zmieniają się. Dlatego tak ważne jest dla nas, by szybko znalazły bezpieczne i dobre domy.

Bruno

Data przyjęcia: 19 czerwca 2024

Wiek: 5 lat(a)

Bruno to bardzo pozytywny piesek. Z radością tuli się do człowieka i nadstawia głowę do głaskania. Uwielbia psie smaczki i nie ma problemów z wizytami u weterynarza. Szuka nowego opiekuna, który otoczy go troską i miłością, której tak bardzo pragnie. Ten uroczy czworonóg zasługuje na rodzinę, która doceni jego ciepło i wspaniałą osobowość. Jeśli szukasz wiernego przyjaciela, który obdarzy Cię bezgraniczną miłością, ten piesek jest idealnym kandydatem. Bruno czeka jeszcze na kastrację po której będziemy mu szukali nowego domu.  

Rysiu

Data przyjęcia: 12 czerwca 2024

Wiek: Rok i 1 miesiąc

Rysiu to około roczny kotek, który bardzo potrzebuje swojego człowieka. Chłopak spędza dnie i noce w klatce. Gdy widzi, że ktoś go odwiedza - skacze i domaga się uwagi. Kocurek kładzie się na plecach, by jak najdłużej go smyrać. Jest niezwykle delikatny i ciekawy otoczenia. Interesują go latające muchy i to co dzieje się wokół. Po chwili zabawy z pracownikami i wolontariuszami - jest niezadowolony, gdy musi wrócić do klatki. Chciałby całe dnie siedzieć u boku człowieka, a nie zamknięty w małej klatce. Rysio jest gotowy do adopcji. Czeka na dobry i bezpieczny dom, gdzie będzie mógł biegać, bawić się i przytulać.

Henio

Data przyjęcia: 6 czerwca 2024

Wiek: 2 miesiące(y)

Jednym z najbardziej potrzebujących domu tymczasowego bądź stałego jest około 2 miesięczny Henio. Dlaczego? Ano dlatego, że chłopak ma najprawdopodobniej hipoplazje móżdżku i przez to kiwa się na boku i nie umie utrzymać równowagi. Wg pani doktor neurolog - Henio nie może żyć zamknięty w klatce, ponieważ ruch jest dla niego w pewnym sensie rehabilitacją. Kotek jest sprawny umysłowo, dużo mruczy, chce się bawić. W idealnym domku Henio potrzebowałby rehabilitacji, by chodził coraz lepiej i mniej się przewracał. Ćwiczenia można wykonywać w domu, kwestia zakupienia potrzebnych rzeczy i konsultacji z odpowiednim lekarzem. Trzeba nauczyć go żyć z tą niepełnosprawnością. Szukamy dla niego domu tymczasowego bądź stałego. Osoba, która zdecyduje się wziąć Henia musi liczyć się z pracą i czasem, który trzeba mu poświęcić.   Henio przebywa w Domu Tymczasowym.

Żabcia

Data przyjęcia: 4 czerwca 2024

Wiek: 10 lat(a) 1 miesiąc

Żabcia jest cudowną, wiecznie pozytywną, około 10-letnią damą. Widać, że jest oswojona, zapewne miała kiedyś dom. Sunia jest przyzwyczajona do człowieka, jego obecności. Lubi inne psy. Jest cierpliwa, grzeczna i spokojna. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Ta gwiazdeczka zasługuje, by zamieszkać z człowiekiem, który zapewni jej ciepło, bezpieczeństwo i dużo przytuleń. Żaba za niedługo będzie gotowa, by iść do dobrego domu. Może Twojego?                

Pazurka

Data przyjęcia: 27 maja 2024

Wiek: 10 lat(a) 1 miesiąc

Pazurka to około 10-letnia kotka, która większość (jak nie całość) swojego życia spędziła jako kot wolno żyjący. Kotka została wyłapana z zakładów przemysłowych, gdzie żyła, ponieważ ma zdeformowane łapki. Prawdopodobnie weszła w jakąś substancję żrącą. Rany są już zagojone. Kotka porusza się, korzysta z kuwety, ma apetyt. Obawiamy się jednak, że nie poradzi sobie na wolności. Pilnie potrzebuje człowieka. Na razie to kot dziki, a z racji remontu w schronisku - musi żyć w klatce… Robimy co w naszej mocy - staramy się pokazać jej, że człowiek nie jest zły. Jednak w obecnych warunkach jest to bardzo trudne. Kotka potrzebuje spokojnego domu, który zapewni jej czas i bezpieczeństwo. Szukamy domu stałego bądź tymczasowego.

Groszek

Data przyjęcia: 26 maja 2024

Wiek: 12 lat(a) 1 miesiąc

Groszek to starszy, mały, 12-letni kawaler, który poszukuje swojego człowieka. Chłopak jest bardzo spokojny, cierpliwy i delikatny. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Nie sprawia żadnych problemów. Momentami widać, że jeszcze troszkę się boi i woli trzymać dystans. Uwielbiamy patrzeć na jego uśmiechnięty pyszczek. Jest promyczkiem w schronisku. Groszek zasługuje na dobry i kochający dom. Może właśnie na Ciebie?

Forest

Data przyjęcia: 22 maja 2024

Wiek: 8 lat(a) 2 miesiące(y)

Forest nie miał łatwego życia. Adoptowany jako podrostek z bielskiego schroniska po paru latach został porzucony i tak trafił do nas. Towarzyszył mu inny psiak, który już znalazł dom. Forest jest wesołym psiakiem, chętnie wychodzi z wolontariuszami na spacery. Niestety bardzo nie lubi wracać do kojca, źle znosi pobyt w schronisku

Siba

Data przyjęcia: 11 kwietnia 2024

Wiek: 12 lat(a) 6 miesiące(y)

Siba to kilkunastoletnia sunia, która bardzo źle znosi pobyt w schronisku. Jest niespokojna, nerwowo węszy szukając swojego opiekuna. Nie wie, że już go nie znajdzie... Siba jest bardzo energiczna i silna. Na spacerze skupia się na pędzeniu do przodu, trochę jak w amoku. Unika kontaktu wzrokowego z człowiekiem, żyje jakby w innym świecie... Serce nam pęka patrząc na jej cierpienie, dlatego pilnie szukamy jej kochającego domu. Kogoś, komu nie straszna będzie praca z psem, który najprawdopodobniej jeszcze długo będzie płakał za swoim poprzednim opiekunem zostając samemu w domu...

Pigi

Data przyjęcia: 10 kwietnia 2024

Wiek: 12 lat(a) 1 miesiąc

Pigi trafiła do nas po śmierci swojego opiekuna. Przerażona, kilkunastoletnia, maleńka sunia, nie rozumie co się stało, dlaczego nagle zniknął jej opiekun i dom, dlaczego znalazła się w tym dziwnym miejscu. Sama.... Uciekała od ludzi, a przy próbie nawiązania kontaktu próbowała z bezsilności chapsnąć. Na szczęście już powoli wychodzi ze swojej skorupy, ładnie drepcze na smyczy, spogląda na człowieka, nie boi się iść z przodu. Jednak kwestia dotyku jest na razie dla niej nieakceptowalna. Pigi potrzebuje spokojnego domu (najlepiej bez małych dzieci), który da jej tyle czasu, ile będzie potrzebowała. A nie wiadomo ile jej go jeszcze zostało.

Kostek

Data przyjęcia: 28 marca 2024

Wiek: 2 lat(a) 4 miesiące(y)

Kostek to dwuletni owczarek niemiecki, jak na młodego psa przystało, ma całą masę niepohamowanej energii (co przejawia się m.in. w tym, że bardzo ciągnie na smyczy). Jest inteligentny i szybko się uczy, bardzo lubi zabawę i kontakt z człowiekiem. Psiak potrzebuje dużej dawki ruchu, jasnych komend i wysiłku intelektualnego. Szukamy konsekwentnego opiekuna, który będzie dla niego przewodnikiem, nauczy go zasad, najlepiej osobę znającą specyfikę rasy. 

Turbo

Data przyjęcia: 30 stycznia 2024

Wiek: Rok i 2 miesiące(y)

Turbo to jeszcze psie dziecko. Jego imię odzwierciedla jego charakter. Jest wesołym, radosnym, ciekawskim psim podrostkiem. Ciężko mu wysiedzieć samotnie w schroniskowym boksie... Jeszcze wiele musi się nauczyć - utrzymania czystości, chodzenia na smyczy. Przeraża go wiele rzeczy - ruch uliczny, inne psy. To wyzwania z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłemu opiekunowi. Jedno jest pewne z takim kompanem nigdy nie będzie nudno ;-) Dla Turbo szukamy spokojnej, konsekwentnej rodziny, potrafiącej pracować z psem. Turbo przebywa w Domu Tymczasowym

Dino

Data przyjęcia: 1 stycznia 2024

Wiek: 15 lat(a) 6 miesiące(y)

Dino zawitał w naszym schronisku w Nowy Rok. Początkowo myśleliśmy, że przestraszył się noworocznych wystrzałów i komuś uciekł. Bardzo szybo udało się znaleźć jego byłego właściciela. Niestety właściciel zrzekł się praw do psiaka :-( I tak Dino zamieszkał w schronisku ... To energiczny senior, na spacerach dziarsko maszeruje przed siebie, a po powrocie do swojego tymczasowego ,,mieszkanka’’ lubi się głaskać i wtulić w człowieka. W chwili obecnej dostaje karmę Hepatic, bo jego wątroba potrzebuje wsparcia. Ze względu na to, że bardzo szybko się pobudza szukamy dla niego spokojnego domu. Bez małych dzieci i zwierząt, miejsca w którym będzie mógł się wyciszyć i odpocząć.

Big

Data przyjęcia: 29 kwietnia 2023

Wiek: 7 lat(a) 1 miesiąc

Big dopiero uczy się chodzić na smyczy. Chętnie korzysta za to z wybiegów, na których uwielbia węszyć. Za każdym razem obwąchuje człowieka szukając smacznych kąsków. Do schroniska trafił wraz z innym pieskiem, który już dawno znalazł dom. Czy uda się to również w przypadku Biga? Wierzymy, że tak. Najlepszym rozwiązaniem dla psiaka byłby dom z ogrodem, z dobrze zabezpieczonym płotem.

Yana

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 5 lat(a) 3 miesiące(y)

Yana przyjechała do naszego schroniska z Ukrainy. Jest łagodna i przyjazna wobec innych psów, w stosunku do obcych ludzi nieufna. Mimo lęku, kilka miesięcy temu nauczyła się chodzić na smyczy, akceptuje szelki, chętnie chodzi na spacery, na które czeka z niecierpliwością merdając ogonem. Z uwagi na piętno, jakie odcisnęła na niej wojna - ciągły, chwilami paraliżujący strach, Yana potrzebuje spokojnego i cierpliwego człowieka, który otoczy ją opieką, da jej poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że przestanie się bać.

Iwan

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 11 lat(a) 3 miesiące(y)

Iwan przybył do nas z Ukrainy. Był najstarszym i najbardziej puchatym psiakiem jakie do nas przyjechały. Niestety nie wiemy nic o jego przeszłości. Wiemy za to, że jest spokojnym, starszym panem, który przepada za drzemką i dobrym jedzonkiem. Nie jest agresywny. Woli się wycofać niż wejść z kimś w konflikt. Iwan coraz bardziej otwiera się na człowieka, a gdy już kogoś obdarzy zaufaniem pozwala się głaskać po brodzie. Z utęsknieniem czeka na spacer i grzecznie daje się zapiąć, bo już nauczył się pięknie chodzić na smyczy (do tego stopnia, że spacer z nim to prawdziwa przyjemność). Idealny dla niego byłby spokojny dom z ogrodem w którym mógłby się cieszyć promieniami słońca.

Kirył

Data przyjęcia: 27 marca 2022

Wiek: 4 lat(a) 4 miesiące(y)

Już prawie dwa lata Kirył jest z nami w schronisku. Przyjechał z Ukrainy. Ma przyjazny stosunek do innych psów, potrzebuje jedynie czasu, by zaufać nowym osobom. Kilka miesięcy temu nauczył się chodzić na smyczy, akceptuje szelki, na spacerach wciąż merda ogonkiem i uwielbia węszyć. Jest bardzo posłuszny, podchodzi po smaczki, choć lęk wciąż tli się w jego oczkach. Kirył czeka na kochającego człowieka, który da mu poczucie bezpieczeństwa i doda mu pewności siebie, wtedy w pełni się otworzy i pokaże jak wspaniały z niego psiak.

Hektor

Data przyjęcia: 16 września 2021

Wiek: 6 lat(a) 5 miesiące(y)

Hektor to piękny, długowłosy owczarek niemiecki. Jest już z nami kilka lat :-( Trafił do schroniska jako młody psiak. i pewnie szybko znalazłby nowy dom, gdyby nie jego problemy. Hektor był bowiem psem nadpobudliwym, reaktywnym. Bardzo ciężko mu było opanować emocje. To pies, który w swoim życiu dużo przeszedł. Człowiek go zawiódł, porzucił. Co przeszedł w życiu wie tylko on i ten kto zafundował mu taki los. Na szczęście teraz Hektor jest nie do poznania. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem, spacery, eksplorację. Nie jest to jednak typ psa kanapowego. To typowy pies do pracy – w dobrym tego słowa znaczeniu. Sprawdzi się bardzo przy stróżowaniu. Może zamieszkać w dobrze zbudowanym kojcu, z możliwością spacerów i codziennym kontaktem z człowiekiem. Nie wydamy psa na łańcuch ani na stałe zamknięcie w kojcu. Dla Hektora szukamy rodziny bez małych dzieci, małych zwierząt

Laki

Data przyjęcia: 30 marca 2021

Wiek: 8 lat(a) 11 miesiące(y)

LAKI przypomina psa z książek czy filmów przygodowych. To taki duży kudłaty włóczykij. Do schroniska trafił z kawałkiem łańcucha przy szyi, więc coś w tym jest. Prawdopodobnie zerwał się z niewoli i wybrał wolność. Lakuś to pies lubiący wędrówki i węszenie, tropienie, nosework. Ładnie chodzi na smyczy, więc spacery z nim to wielka przyjemność. Jest psem broniącym zasobów, więc w początkowym okresie po adopcji wskazana będzie praca z behawiorystą lub trenerem. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna, kogoś kto lubi wyzwania i pracę z psem. Laki najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt.

Saba

Data przyjęcia: 15 grudnia 2020

Wiek: 12 lat(a) 7 miesiące(y)

Saba - odzwierciedlenie psiej bohaterki z "Pustyni i Puszczy" zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Wierna do końca, kochająca człowieka nad życie. Jej majstatyczny wygląd i niesamowita siła idą w parze z przyjacielskim, łagodnym charakterem i pozytywnym nastawieniem do człowieka. Ze stoickim spokojem znosi czesanie, kąpanie. Ładnie chodzi na smyczy, nawet w towarzystwie innych psiaków. Niestety w trakcie pobytu w schronisku u suni stwierdzono silne zwyrodnienie kręgosłupa. Saba cierpi również na nowotwór. Codziennie musi przyjmować leki i specjalistyczną karmę. To oraz jej wiek i gabaryty zmniejszają jej szanse na dom prawie do zera. Saba potrzebuje przewidywalnego rytmu dnia, poczucia bezpieczeństwa.   Jeżeli nie możesz zaadoptować suni może podarujesz jej specjalistyczną karmę? W schronisku Sabcia je suchą karmę Royal Canin Gastrointestinal Low Fat.

Roma

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 12 lat(a)

Roma przyjechała do naszego schroniska z Radys. Co musiała przejść, możemy się tylko domyślać. Przyjaźnie reaguje na inne psy, zaś na obcych ludzi czasem szczeka ze strachu, w stresującej sytuacji nie wykazuje agresji, wycofuje się. Gdy poświęci się jej czas podchodzi blisko i bierze z ręki przysmaki. Od niedawna chodzi też na spacery i coraz lepiej jej to wychodzi. Nadal się boi, ale poczynione postępy dają nadzieję na dalsze pozytywne przemiany. Ta skrzywdzona sunia z trudną przeszłością marzy o cierpliwym, kochającym człowieku, który otoczy ją troską, pomoże pokonać lęk, zbudować pewność siebie i zaufać na nowo.  

Reni

Data przyjęcia: 14 lipca 2020

Wiek: 12 lat(a)

Mam na imię Reni. Spośród wszystkich seniorów w schronisku jestem najbardziej skrytą i tajemniczą pięknością, o rudym umaszczeniu. Cztery lata temu przywieźli mnie ze schroniska w Radysach, które zostało zamknięte z powodu panujących tam bardzo złych warunków !!! Stamtąd przyjechałam bardzo przestraszona! Okropnie bałam się człowieka i w związku z tym, nie udawało się moim schroniskowym ciociom i wujkom zabierać mnie na spacerki. Byłam wtedy wypuszczana na wybieg. Aktualnie przyzwyczaiłam się do pracowników, jak i wolontariuszy schroniska, dlatego coraz częściej pozwalam sobie zakładać smycz i wychodzę na spacery. Lekko wystraszona, jednak ciekawa otoczenia i zapachów, grzecznie chodzę na smyczy obok mojego opiekuna schroniskowego! Swoje najlepsze lata straciłam w schroniskach. Czekam już bardzo długo na prawdziwy dom, na mojego jedynego, wymarzonego opiekuna, który pokazałby mi świat z dobrej strony. Może jesteś nim właśnie Ty

Corso

Data przyjęcia: 26 lutego 2018

Wiek: 13 lat(a) 2 miesiące(y)

Corso jest starszym psem. Z racji swojej postury wzbudza u odwiedzających respekt. Nieprzepada bowiem za obcymi. Jednak jak już kogoś pozna pokazuje się z jak najlepszej strony. Corso jest bardzo silnym alergikiem - jest na specjalistycznej karmie, jest również pod stałą kontrolą lekarza. Jeżeli chciałbyś/chiałabyś podarować Corso prezent to z pewnością ucieszy się z karmy UltraHypo firmy VetLife. Leczenie Corso jest niestety kosztowne codziennie psiak przyjmuje Equoral 100 mg.